Det er ingen tvil om at kronprinsesse Mette-Marits (48) garderobe består av mer enn ett glamorøst antrekk.
I klesskapet har hun plagg fra store og eksklusive designere som Prada, Gucci og Valentino, som hun bærer med prakt. Kronprinsessen er imidlertid like glad i å bruke norsk design.

- Var nok en tanke bak
Fredag kveld var det offisiell middag med flere kongelige til stede, i forbindelse med åpningen av Nasjonalmuseet.
Der strålte kronprinsessen nok en gang i norsk design.
- Helt ekstraordinær
Mette-Marit ankom gallamiddagen i en rosa, fotsid kjole. Den skal være laget av den norske stjernedesigneren Peter Dundas.

- Wow, kronprinsessen har virkelig fått laget en helt ekstraordinær kjole! Den er etter hva jeg har fått høre designet av hennes gode venn, Petter Dundas, og vevd på Aurora Verksted i Bærum i Telemarks teppemønster.
- Hun går med andre ord for norsk håndarbeid og design under åpningen av Nasjonalmuseet. Neppe tilfeldig!

Det sier Se og Hørs kongehusekspert, Caroline Vagle, som også kan fortelle at kronprinsessen og Dundas satt ved siden av hverandre under middagen.
- Dundas har laget flere kjoler til kronprinsessen før, og en av dem er faktisk utstilt på museet sammen med en han har laget til Kim Kardashian, forteller hun videre.
Norsk stjernedesign
Peter Dundas er en norsk motedesigner som har gjort stor internasjonal karriere i moteverden, men her i Norge har han blant andre kronprinsessen på kundelisten.
Han har tidligere jobbet for Emanuel Ungaro, samt det italienske motehuset Emilio Pucci. Han jobbet også for Roberto Cavalli, som både kreativ direktør og sjefdesigner, ifølge Store norske leksikon.

I 2017 startet han sitt eget klesmerke.
Han har blant annet designet for store stjerner som Hailey Bieber, Kim Kardashian, Beyoncé, Michelle Obama og Reese Witherspoon.
LES OGSÅ: Mette-Marits favoritt