Tirsdag ble det kjent at det norske kongehuset har blitt tilbudt coronavaksiner etter at regjeringen før helga bestemte å sette av 500 vaksinedoser til «samfunnskritisk nøkkelpersonell».
Regjering, storting, Nav og flere andre institusjoner er blant dem som har blitt prioritert.

Derfor går kong Harald aldri i bunad
- Det kongelige hoff har fått tilbud fra regjeringen om vaksiner og vil i morgen kunne informere om hvordan vaksinedosene vil bli fordelt, opplyste kommunikasjonssjef Guri Varpe ved Slottet til NTB tirsdag.
Nå er det bekreftet hvordan vaksinene skal fordeles.
Det kongelige hoff har fått tildelt elleve ekstra vaksinedoser fra Regjeringen. Kronprinsen er blant dem som vil bli coronavaksinert med ekstradose, opplyser kommunikasjonssjef ved Slottet, Guri Varpe, til Se og Hør.
Kronprinsesse Mette-Marit er som kjent i risikogruppa og er derfor allerede vaksinert

Rammet av sykdom - får ikke reise hjem
Allerede vaksinert
Kong Harald (84) og dronning Sonja (83) er allerede fullvaksinert med Moderna-vaksinen. De fikk sine første doser i midten av januar, og var ferdigvaksinerte 4. februar.
Det var regjeringen som tilbød kongeparet vaksine med bakgrunn i deres rolle.
- Vi er glade for at de takket ja til det tilbudet, at vårt kongepar i dag har fått første vaksinasjonsdosen. Det tror jeg den norske befolkningen har stor forståelse for, og det var også noe regjeringen har tilbudt kongehuset, svarte helseminister Bent Høie i januar.
LES OGSÅ: Avslører flytteplaner