Da prinsesse Märtha Louise (51) og Durek Verrett (48) ankom boklanseringsfesten til vennen Stian Hjelvin Andersen (36) mandag kveld på utestedet Trekanten i Oslo sentrum, var det ikke bare hans romandebut «En lykkelig familie» de ville feire.

Kjøpte hus til Durek
I godt selskap med gode venner fra Hést-miljøet og mange kjendis-profiler fikk de også en storartet anledning til å skåle for sin egen opptur den siste tiden.
For Se og Hør kan i dag avsløre at det forlovede paret som sist uke fortalte om sine bryllupsplaner i Geiranger neste sommer - nå får en felles hverdag under felles tak.

Prinsesse Märtha har tatt spanderbuksene på og kjøpt bopel til seg og Durek – ute på Stabekk i Bærum.
Prisantydningen i salgsprospektet lå på 17,9 millioner, med en total prisramme på drøyt 18,3 millioner. Hva Märtha eksakt har gitt for boligen, er uvisst, men Se og Hør erfarer at huset ble kjøpt for 18,6 millioner.

Se og Hør har vært i kontakt med Petter Johnsen, eiendomsmegler og partner i Sem & Johnsen, som har forestått boligsalget. Han har ingen kommentarer å komme med.
Men mandag kveld ga Märtha og Durek i alle fall lyd fra seg.
De smilte og lo, og fikk mange hyggelige klemmer fra gode venner. Paret hadde forøvrig også nettopp ankommet fra en herlig storby-weekend i London - hvor de hadde med seg Märthas mellomste datter Leah Isadora Behn (18).

Nå blir det brudeferd i Geiranger
Selv om det høljregnet ute i Oslos gater, var det solskinn inne i den store baren tett på St.Olavs plass. For da sprudlende Linn Skåber (53) entret scenen, satte hun straks blikket mot prinsessen og sjamanen.
Oppfordringen var klar: Nå kan du swinge deg, Märtha.

Så satte artisten igang med Lill Lindfors store slager «Musik skall byggas utav glädje».

Avslører: Selger fristedet
Märtha og Durek smilte nærmest om kapp og klappet taktfast til de herlige rytmene. Med bryllup neste sommer i vente - og boligkjøp i boks - var livet sannelig en søt melodi for det forelskede paret denne kvelden!

LES OGSÅ: Reagerer: - Hvorfor?