29.april i 2011 fikk den rojale fansen følge Kate Middleton til alters, da hun endelig fikk sin prins William. Det betyr at hertugparet av Cambridge feirer ti års bryllupsdag i år, og årene har mildt sagt vært innholdsrike.

Nye bilder får fansen til å ta av
Gjennom ti år som gift har de, i tillegg til sine kongelige plikter, rukket å få tre barn. Prins George, prinsesse Charlotte og prins Louis kom som perler på en snor - i henholdsvis 2013, 2015 og 2018.
Tre er tilsynelatende ikke nok for hertugparet, og nå melder Us Weekly at det populære paret er mer enn klare for sitt fjerde barn.
- Føler seg klar
Prins William (38) og hertuginne Kate (39) skal nemlig allerede være i gang med å prøve, og for sistnevnte har det alltid vært en del av planen å få fire barn.
- Hun satt tanken på vent da coronapandemien kom, men nå er det et lys i tunnelen med vaksinen, og det er planlagt at prins George og prinsesse Charlotte skal returnere til skolen i april. Hun føler seg klar til å prøve igjen, forteller kilden til Us Weekly.

Delte overraskende bursdagsbilde
Hertuginnen av Cambridge skal visstnok ha følt seg verpesyk helt siden søsteren hennes, Pippa Middleton (37), i desember avslørte at hun er gravid.
At søstrene er ekstremt nærme hverandre skal også ha gjort at hertuginnen ønsker det samme for prinsesse Charlotte - å ha en lillesøster.
Gleder seg til fremtiden
39-åringen skal imidlertid være fullt klar over at «klokka tikker», så den siste tiden har hun spist svært næringsrik mat for å forberede kroppen til en eventuell graviditet.
- Det tok en stund for Kate å overtale William. Han fortalte at tre barn er mer enn nok. Tanken på å ha fire fikk han til å føle seg overveldet, men Kates sterke ønske om å få et barn til inspirerte ham, og når alt kommer til alt elsker han og setter pris på det trygge familielivet han selv aldri følte på i oppveksten, fortsetter kilden, og legger til:

- Hvorfor ikke gjøre den (familien journ.anm) større? Etter litt betenkningstid er han nå enig og gleder seg til fremtiden.
Ifølge kilden skal paret allerede ha hintet om en eventuell familieforøkelse til dronning Elizabeth (94), og nyheten skal ha gjort dronningen svært lykkelig.

Prinsessens stue vekker oppsikt
- Hun forguder barnebarna sine. Hun er litt bekymret for at hertugparet tar på seg flere oppgaver enn de har kapasitet til, spesielt siden Kate ikke planlegger å skaffe en til barnepike, men så lenge de er lykkelige, er hun (dronningen journ.anm.) lykkelig.
Ble dumpet over telefon
Det er som nevnt snart ti år siden hertugparet ga hverandre sitt «ja» i Westminster Abbey i hjertet av London. Hertugparet møtte hverandre første gang i 2001, da begge var studenter ved universitetet St. Andrews i Skottland.
Veien frem mot ekteskapet har imidlertid ikke bare vært enkel. I boken «Battle of Brothers», som ble utgitt i fjor høst, ble det hevdet at prins William i 2007 skal ha dumpet sin daværende kjæreste - over telefon.

Prinsen, som da var 25 år gammel, skal nemlig ha vært usikker på fremtiden med Middleton, og dumpet henne derfor over telefon mens hun var på jobb.
«Kate var i et møte hos Jigsaw, butikken hun nylig hadde begynt å jobbe hos, og unnskyldte seg for å ta en telefon fra William i et rom hvor ingen kunne høre henne», står det i et avsnitt fra boken, gjengitt av Daily Mail.

Dette er de kongeliges «hemmelige» navn
«Hun stengte døren og ble der en time. Da hun kom ut igjen, var hun singel», heter det videre.
Bare ti uker etter telefonsamtalen der William skal ha gjort det slutt, ble imidlertid de to turtelduene observert kyssende og dansende sammen på en fest.
Og resten kan man altså si er historie.
LES OGSÅ: Hertugparet i sorg