- De er informert om hva som skjedde, og har fulgt politiets etterforskning i dag, sier hoffets informasjonssjef Bertil Ternert til Aftonbladet.
Tyvene fant neppe de største kronjuvelene, da innbruddet skjedde på kontoret til Koffetorpet som ligger på kongens eiendom. Men fant likevel flere objekter av interesse, blant annet en bil som sto utenfor.
Man skulle tro innbrudd ikke lot seg gjøre hos de kongelige, som til en hver tid passes på av sikkerhetsvakter. Men også her finnes det åpenbart smutthull for de utspekulerte.
- Dette ligger akkurat utenfor den bevoktede sonen, forklarer Ternet.
Innbruddet på cafèen, som drives på Kongens oppdrag, ble anmeldt til politiet i dag morges kl 08. Ikke lenge etter fant politiet den stjålne bilen ved Borghols slottsruin, men de leter fortsatt etter tyvene og resten av tyvgodset.
Bli fan av Seoghør.no på Facebook her
Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ: Undersøkte Maddes kjæreste i hemmelighet Estelles første sommerferie Kongen henges ut som horebukk