Og med hele verdens øyne rettet mot det kongelige bryllupet, er det ikke rart at det lå månedsvis med planlegging bak grevinnens utseende denne spesielle dagen.
Bruden skuffet ikke da hun gikk ut av bilen og mot kirken, og lot verden få det første glimt av kjolen. Den er designet av Elie Saab, som er en av stjernenes favorittdesignere. Kjolen var laget av silke og broderier med et slep som var hele 4,5 meter langt.
Saab-kjolen ble til i løpet av 3200 timer, og består blant annet av 50 000 perler og 80 000 krystaller. Men det var ikke det eneste som glitret. Stéphanie hadde selvsagt tilgang til en stor smykkesamling og valgte et fantastisk flott diadem med en enorm diamant, omringet av flere mindre juveler.
- Jeg husker mange flotte brudekjoler de siste årene. Hertuginne Kate i Alexander McQueen, italienske Valentinos kjoler laget til Marie-Chantal i 1995 og Máxima i 2002, Pär Engshedens nydelige brudekjole til Victoria og norske Ove Harder Finseths brudekjole til Mette-Marit, forteller Se og Hørs kongereporter Espen Felumb Kjendlie som ble imponert over Stéphanies skjønnhet.
- Inne i Notre-Dame-katedralen var det umulig å ikke bli begeistret for Stephanies elegante brudekjole. Det gikk et sus gjennom forsamlingen da den vakre arvestorhertuginnen gikk opp kirkegulvet, sier Kjendlie.
Brudebuketten besto av en blanding av hvite blomster og ble laget av House Lachaume i Paris.
Få flere detaljer om alle høydepunktene fra bryllupet i tirsdagens Se og Hør!
Bli fan av Seoghør.no på Facebook her
Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ: Kledd i kjærlighetens farge