Bisettelsen vil foregå fredag 28 september i slottskapellet, og prinsessen vil senere bli stedt til hvile i Asker.
Tirsdag var statsminister Jens Stoltenberg en av mange som hadde møtt opp for å skrive i kondolanseprotokollen, som ble lagt ut på Slotte.
Det blir avholdt egen minnestund i den engelske kirken i Rio tirsdag 29. september, og det er Generalkonsulatet og Sjømannskirken som inviterer til samlingen. Her er det ventet at en rekke mennesker som har omgått prinsessen vil være til stede.
Selve bisettelsen vil foregå i Slottskapellet, og det er ventet rundt 120 gjester.
Biskop Ole Christian Kvarme og domprost Olav Dag Hauge vil forrette, melder Slottet på sine hjemmesider.
Pressen uønsket
Etter bisettelsen vil kongeparet holde en mottagelse på Slottet for gjestene, som kommer fra inn- og utland. Det er foreløpig ikke meldt om gjester fra andre kongehus vil være til stede.
Prinsesse Ragnhild stedes til hvile ved Asker kirke i nærvær kun av den nære familie. Familien ønsker jordfestelsen uten presse til stede, skriver Slottet på sin hjemmeside.
Kongefamiliens program går som planlagt, men programmet på selve bisettelsesdagen flyttes imidlertid.
Bli fan av Seoghør.no på Facebook her
Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ: Hvorfor drikker Kate bare vann?