- Utrolig at jeg fortsatt er undertøysmodell som 47-åring

Kylie Minogue gjør som Sandra Lyng.

FLOTT: Kylie Minogue er hyret inn av tyske Sloggi for å fronte deres siste undertøyskolleksjon.  Foto: NTB Scanpix
FLOTT: Kylie Minogue er hyret inn av tyske Sloggi for å fronte deres siste undertøyskolleksjon. Foto: NTB Scanpix Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

SEOGHØR.NO: Noen stjerner holder seg bedre enn andre, og det er ingen tvil om at den australske artisten Kylie Minogue (47) er blant de som bare blir flottere og flottere med årene.

Nå er «Can't Get You Out of My Head»-sangeren hyret inn for å fronte det tyske undertøysmerket Sloggi - noe superstjernen selv synes er ganske overraskende:

- Det er utrolig at jeg fortsatt er undertøysmodell som 47-åring, men det skjer, og det er ikke noe jeg tvinger fram. Det som skjer, det skjer, sier hun i et intervju med nettstedet ContactMusic.

Saken fortsetter under bildene.

STOLT: Kylie Minogue er snart 50 år - og gjør seg fremdeles godt i undertøyskampanjer. Her fra en Sloggi-pressekonferanse i Berlin i sommer. Foto: NTB Scanpix
STOLT: Kylie Minogue er snart 50 år - og gjør seg fremdeles godt i undertøyskampanjer. Her fra en Sloggi-pressekonferanse i Berlin i sommer. Foto: NTB Scanpix Vis mer

UNDERTØYSMODELL: Kylie Minogue er hyret inn som modell for undetrøysmerket Sloggi. Foto: NTB Scanpix
UNDERTØYSMODELL: Kylie Minogue er hyret inn som modell for undetrøysmerket Sloggi. Foto: NTB Scanpix Vis mer

Og 47-åringen er ikke redd for at det skal bli for «tacky» eller vulgært:

- For meg handler det om smak. Det er visse måter å gjøre ting på, og jeg håper jeg gjør det riktig, mer enn jeg gjør det feil. Jeg elsker undertøyet! Fargene og modellene er perfekte. De er så myke og komfortable, har hun nylig sagt til avisen The Daily Star, ifølge nettstedet.

HOLDER KOKEN: Kylie Minogue startet karrieren allerede på 80-tallet, og har siden etablert seg til å bli en av verdens hotteste artister. Dette er tatt fra en konsert i sommer. Foto: NTB Scanpix
HOLDER KOKEN: Kylie Minogue startet karrieren allerede på 80-tallet, og har siden etablert seg til å bli en av verdens hotteste artister. Dette er tatt fra en konsert i sommer. Foto: NTB Scanpix Vis mer

Kylie Minogue følger dermed i sin norske artistkollega Sandra Lyngs fotspor - som i august i fjor frontet nettopp Sloggi.

- Sexy, men komfortabelt

Hun fortalte til Seoghør.no da undertøysbildene ble offentliggjort, at hun ikke var i tvil da hun ble spurt om å være modell for merket:

- Det er et kult merke! Det har eksistert lenge, og jeg har alltid brukt det. Det kjennes ut som at du går naken når du har det på, og den nye «Invisible»-kolleksjonen de har nå er også veldig sexy, fortalte hun den gang.

NÅR ENDEN ER GOD: I fjor ble det den norske artisten Sandra Lyng hyret inn for å fronte Sloggi i Norge. Dette bildet er tatt i forbindelse med Sloggi-kampanjen hun sto modell for. Foto: Sloggi
NÅR ENDEN ER GOD: I fjor ble det den norske artisten Sandra Lyng hyret inn for å fronte Sloggi i Norge. Dette bildet er tatt i forbindelse med Sloggi-kampanjen hun sto modell for. Foto: Sloggi Vis mer

Men hun innrømmet samtidig overfor Seoghør.no at hun syns det var litt pinlig å ta bilder i bare undertøy:

- Det er ikke akkurat noe jeg har sett for meg, så det var litt flaut da jeg skulle ta bildene, men heldigvis var det en god kompis av meg som tok dem.

LES OGSÅ: - Jada, jeg har på meg Sloggi i kveld

Vi bryr oss om ditt personvern

Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer