SEOGHØR.NO: Sammen med Bård Tufte Johansen (44) er Harald Eia (47) nå i full gang med innspilling av humor- og vitenskapsprogrammet «Brille», og sist uke fikk gjestene i panelet seg litt av en overraskelse, skriver VG.
- Nå skal dere se et av naturens aller største mysterier, sier Eia under opptaket før han går ut på gulvet foran Vegard Ylvisåker, Cecilie Steinmann Neess og Egil Hegerberg, som sitter i panelet, og tisser i buksa slik at det renner utover gulvet.
Men forsøket gikk ikke helt som forventet. Urinen trakk nemlig ned i gulvet og etterlot seg en «vannskade».
- I vitenskapens tjeneste har mye gått galt opp gjennom historien. Men hver gang ligger det et ønske om å bygge kunnskap. Her gikk det galt. Fryktelig galt. Det er dårlig folkeskikk å tisse på gulvet til folk.
- Heldigvis har vi alt på tape, og jeg tror seerne vil lære noe viktig om fysiske lover når dette kommer på TVNorge om noen uker, sier Eia til avisa om episoden.
LES OGSÅ: Tusvik tar et knallhardt oppgjør med Eia