SEHER.NO: På oppfordring fra de to gjenlevende Beatles-medlemmeme Paul og Ringo, samt Beatles-enkene Yoko Ono Lennon og Olivia Harrison, har den legendariske Beatles-produsenten Sir George Martin ferdiggjort et helt nytt Beatles-album.
Se her! "Sgt Peppers" er tidenes beste!
Albumet skal ifølge ekstrabladet.dk hete ”LOVE”, og komme ut i november.
Martin lover at man på albumet vil finne en eksperimentell blanding av musikk som bandet laget under de store antallet studioinnspillingene de hadde.
The Beatles kom overraskende høyt i homokåring!
Opprinnelig er musikken designet i samarbeid med show- og sirkusgruppen "Cirque du Soleil", som i vinter vil sette opp et stort show i Las Vegas.
Mannen som står bak prosjektet, er ingen ringere enn Sir George Martin, som har samarbeidet med sønnen sin Giles Martin og å skape et unikt lydlandskap i studioet.
Arbeidet er gjort i legendariske Abbey Road Studios i London!
- Gjennom arbeidet med musikken, har vi skapt et nytt Beatles-album. Bandet har alltid vært på jakt etter nye måter å uttrykke seg på, og dette er et steg fremover for dem, forklarer Martin.