Den amerikanske countryartisten LeAnn Rimes (37) kan skilte med en svært så formidabel musikkarriere. I 1997, da hun var knappe 15 år gammel, gjorde hun enorm suksess med hitlåten «How Do I Live», som også satte en rekke Billboard-rekorder.
Hun kan dessuten skryte på seg å ha solgt over 37 millioner album, og har mottatt hele tolv Billboard Music Awards-priser, samt to Grammy-priser.
En av verdens største countrystjerner begynte artistkarrieren allerede fra barnsben av. Som åtteåring, i 1990, deltok hun i programmet «Star Search». I tiden etter fulgte albumutgivelse og flere opptredner i Texas.

I 1996 sang hun seg inn i hjertene til det amerikanske folket for godt med låten «Blue», noe som resulterte i at hun ble tidenes yngste vinner av en Grammy-pris noensinne - da hun var bare 14 år gammel.

LeAnn Rimes slaktes etter voldtektsspøk
Rimes var blitt en stor stjerne i ung alder.
I slutten av tenårene medvirket hun i filmen «Coyote Ugly», hvor hun blant annet danset på bardisken mens hun sang hitlåten «Can't Fight the Moonlight».

- Ble kalt mange ting
Stjernestempelet hun fikk i ung alder skal imidlertid ha tæret på artisten.
Det forteller superstjernen i et nylig intervju med Yahoo Entertainment, gjengitt av Fox News.

Rimes skal ha strevd med all oppmerksomheten hun fikk som ung artist. Countrystjernen følte hun ble satt merkelapper på av omverdenen.
- Det var spesielt denne sunne, lille jenta, denne amerikanske jenta [ …] Så var jeg den bortskjemte drittungen - jeg ble kalt så mange ting. Når jeg tenker på det nå, så er det helt vilt hvordan samfunnet umiddelbart legger forventninger på noen.

Ringte året inn i minimal bikini
Videre forteller sangfuglen at hun forsøkte å vokse ut av de forventningene folk hadde til henne som ung barnestjerne.
- Vi forventer at de skal være mer enn mennesker, selv som barn. Det var definitivt en stor utfordring for meg personlig, det å prøve å vokse ut av de forventningene som folk har. Det har tatt år, meddeler hun.

Det var først da Rimes var 30 år hun følte at hun hadde funnet seg selv, og ikke ville gi avkall på hvem hun egentlig var.
- Jeg tror det var da jeg var 30 at jeg endelig tenkte at: «OK, jeg slår meg til ro med meg selv, jeg gjør det for meg, og jeg prøver ikke å tilpasse meg for å gjøre alle til lags». Når du begynner som 11-åring, er hele livet ditt basert på å forsøke å blidgjøre folk. Det hender at jeg fortsatt gjør det, men jeg er veldig bevisst på det, og prøver å endre det.

Utroskapsskandale
Til tross for den lyshårede stjernens enorme suksess, har hun blitt mer omtalt for sitt privatliv enn for musikken de siste årene.

Slik var ferien som skal «redde» ekteskapet
I 2009 ble «Can't Fight the Moonlight»-artisten skrevet side opp og side ned om i sladrepressen. Etter å ha spilt i filmen «Northern Lights» oppsto det søt musikk mellom henne og motspilleren Eddie Cibrian (47), kjent fra TV-serier som «Ugly Betty» og «CSI».

Paparazzifotografene fikk blod på tann. Rimes var nemlig gift med låtskriveren Dean Sheremet på tidspunktet, mens Cibrian var gift med «The Real Housewives of Beverly Hills»-stjernen Brandi Glanville (47).

Ingen av partene utenfor tok sidespranget særlig bra - spesielt ikke sistnevnte. Det ble fort en offentlig feide, og mye av kranglingen mellom Glanville og Rimes foregikk over Twitter.
Det skal ha kokt over for 47-åringen da Rimes kalte Cibrian og Glanvilles sønner, Mason (17) og Jake (13), for «mine gutter» i en Twitter-melding.
- Jeg får lyst til å kaste opp i munnen
«Noen prøver å komme under huden på meg ved å kalle MINE barn for sine gutter. Så tydelig! De er MINE gutter, Eddies sønner og dine stesønner … Enn så lenge», freste realitystjernen på Twitter.

Uutholdelig å vokse opp i skyggen
Dette var bare én av de mange diskusjonene de to stjernene har hatt offentlig på Twitter. I april 2018 delte Glanville imidlertid et bilde av seg selv og Rimes på sin Instagram-profil, og det så da ut til at de to omsider hadde begravet stridsøksen.
Det tok lang tid før det roet seg rundt Rimes og Cibrian etter at de ble et par, men i 2010 valgte «How Do I Live»-sangeren for første gang å snakke om utroskapsskandalen i et lengre intervju med bladet Shape Magazine.
- Jeg forstår at folk ble skuffet over meg, spesielt siden jeg vokste opp som «America's Sweetheart». Jeg tror alle forhold er tøffe å komme seg ut av, og jeg tror at måten jeg gjorde det på, var riktig, sa hun, ifølge Huffington Post.
37-åringen la videre vekt på at hun for første gang på lenge hadde satt seg selv foran alle andre, og at hun derfor aldri har sett seg tilbake.

Slik ser barnestjernene ut nå
- Jeg er sikker på at mange syntes at jeg var fullstendig egoistisk, men sannheten er at det er tider i livet der man bare er nødt til å være egoistisk for å finne ut hva som virkelig gjør en lykkelig, forklarte hun.
LES OGSÅ: Slik gikk det med tv-stjernene