SEOGHØR.NO: Mikael Persbrandt (50) er en av Sveriges mest kjente skuespillere - og er også et velkjent navn her til lands.
I et intervju med det svenske magasinet VI avslører 50-åringen at han er bipolar, også kjent som manisk-depressiv lidelse:
- Jeg er diagnostisert bipolar. Men om jeg bruker medisiner? Nei. Man blir så jævla trøtt av medisinene, og kan sovne hvor som helst. Jeg kan stå opp om morgenen, levere barna i barnehagen, for siden å legge meg i baksetet og slukne. Det går bare ikke. Den tar bort topper og daler.

Persbrandt, som var kjæreste - og etterhvert forlovet - med den norske skuespilleren Maria Bonnevie (40) fra 1998 til 2005, har tidligere åpnet opp om sine alkoholproblemer. I intervjuet forteller han brukte alkoholen som selvmedisinering:
- Å drikke har alltid vært en måte å selvmedisinere meg på, men nå har jeg annet å fylle livet med: barna, motorer, sex. Jeg seiler også. En trimaran. Den er syv meter lang og fantastisk.
I 2011 ble han tatt av politiet for kokainmisbruk:
- Jeg kjente ingen rus av selve kokainet, men derimot av vinen jeg drakk, skal han ha sagt i avhør den gang.

Selv om rusproblemene er et tilbakelangt stadium i den talentfulle skuespillerens liv, avslører han overfor magasinet at han fremdeles går i terapimøter:
- Det hjelper meg å holde meg nykter.
LES OGSÅ: Persbrandt vil ikke fjerne Maria-tatoveringen