I popbandet Aqua var René Dif (53) kjent som den høytropende med det ekstremt gode humøret. Men som barn spilte han en helt annen rolle.
Før han begynte på skolen rakk han å bo på barnehjem i tre år, og da han først begynte på skolen ble han mobbet, skriver danske BT, som refererer til et intervju musikeren nylig gjorde i programmet «Under nålen» på danske Radio4.
- Han «mulatten»
Dif har 49 tatoveringer. Én av dem forteller historien om hvordan han ble til. På høyre overarm har han det danske og det algeriske flagget tatovert sammen med årstallet for da han ble født, 1967.
Dif har nemlig en far fra Algerie og en mor som er dansk.
- Jo eldre jeg blir, jo mer tilhørighet får jeg til Algerie, forteller han i programmet.
Men som ung var det nettopp dette som gjorde at han ble mobbet.
- Jeg var han «mulatten». Den gang undertrykket jeg det (sin opprinnelse, journ. anm.), men jo eldre jeg blir, jo mer tenker jeg bare at jeg er som jeg er.
Bodde på barnehjem
Som liten var den nå 53 år gamle Aqua-stjernen alt for ofte «den nye gutten i klassen». Han gikk nemlig på syv forskjellige skoler i oppveksten.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger