Programleder Linn Wiik (39) slutter i TV 2 etter 13 år. Det melder TV 2. Overfor kanalen legger ikke Wiik skjul på at det ikke var et enkelt valg.
- Jeg har en dyp kjærlighet for TV 2, her har jeg funnet både mannen i mitt liv og noen av mine beste venner, sier Wiik.
På spørsmål om hun har fått ny jobb, svarer programlederen at ingenting er underskrevet, men at hun har god tro på at det løser seg.
I 2010 begynte Wiik som praktikant i kanalen. Hun har hatt en rekke programlederjobber innenfor nyheter, politikk og debatt. Senest var hun å se under høstens kommune- og stortingsvalg med programmet «Valgkveld».

- En dag slutter telefonen å ringe
- Jeg kommer til å savne mange dyktige kollegaer, men det er en tid for alt og nå føltes det som at tiden var inne, sier hun til TV 2.
Nyheten kommer etter at det ble kjent at kanalen må kutte 400 millioner kroner, og 120 årsverk. Mellom 45 og 50 ansatte i kanalen må slutte.
- Hvordan er det å forlate TV 2 i en slik tid?
- Jeg kommer alltid til å heie på TV 2 og jeg mener at det er enormt viktig at vi har en kommersiell allmennkringkaster. Nå håper jeg at alle som er igjen er flinke til å ta vare på hverandre i en krevende tid.
LES OGSÅ: - Jeg skylder dem alt