Da skuespiller og komiker Bob Saget gikk bort forrige uke, 65 år gammel, etterlot han Hollywood i sjokk og sorg.
Saget ble funnet på et hotellrom etter en stand up-forestilling. Ifølge ABC ble det ikke funnet tegn til narkotikabruk hos skuespilleren, og dødsårsaken er fremdeles ikke kjent.

Selv om skuespilleren fikk sitt gjennombrudd med «The Morning Program» i 1987, var han best kjent for rollen som Danny Tanner, enkemannen med aleneansvar for tre døtre i TV-serien «Full House», og oppfølgerserien «Fuller House».
Blant annet var karakteren hans far til Ashley og Mary-Kate Olsens (35) felles karakter, Michelle.
Men det er ting selv fansen ikke visste om skuespilleren.
Opptrådte som et monster
Mange var vant til å se Saget på skjermen som programleder i «Americas Funniest Home Videos» på 90-tallet, og senere har han også dukket opp som karakterer i kjente serier som «Entourage» og «Shameless».
Men du visste kanskje ikke at han også har vært en stor del av den populære komiserien «How I Met Your Mother» som fortellerstemmen? Det melder People.

Avslører farens siste melding
I tillegg til stand up-scenen, dukket Saget også opp på amerikanske «Maskorama» i 2020 som et monster, ifølge Screenrant. Der fremførte han blant annet låten «(I Can't Get No) Satisfaction» av The Rolling Stones.
Saget rakk å være med i halve sesongen før han røk ut i program seks. Et av hintene om hans sanne identitet var at han var en farsfigur, som er en referanse til papparollen i «Full House».

Kjenner du igjen de populære 90-tallsstjernene?
Tok kontakt på Instagram
I likhet med sin karakter i «Full House» hadde Saget også tre døtre - Aubrey (34), Lara (32) og Jennifer (29).
De fikk han sammen med sin første kone Sherri Kramer (65). De ga hverandre sitt ja i 1982, men skilte lag femten år senere.

Saget fant imidlertid kjærligheten på nytt med sin andre kone, matbloggeren Kelly Rizzo (42). Ifølge People fikk «Full House»-skuespilleren øynene opp for bloggeren på Instagram i 2015.

Olsen-tvillingene dropper «Fuller House»
- Han så Instagram-profilen min, og han sa: «Å, det er ikke bare selfies og bikinibilder. Hun gjør faktisk ting. Hun har dette matshowet og reiseshowet. Hun virker interessant», sa Rizzo i en snutt på TikTok.
Deretter skal Saget ha tatt kontakt med en felles bekjent, som skal ha gått god for Rizzo. Komikeren tok så en råsjanse og sendte en melding på Instagram.
Der inviterte han henne til et av sine stand up-show, etterfulgt av burger og hummer. De giftet seg i 2018, og holdt sammen til stjernens brå bortgang.

Mistet begge søstrene
Før Saget ble superstjerne i Hollywood, vokste han opp i en jødisk familie i Philadelphia sammen med mor Dolly, far Benjamin, og søstrene Andrea og Gay. Men familieidyllen ble brått snudd på hodet da storesøster Andrea døde som 35-åring av hjerneaneurisme i 1985, ifølge People.

Adalia (15) er død
Ni år senere døde også storesøster Gay, 47 år gammel, av systemisk sklerose. Ifølge NHI er systemisk sklerose en bindevevssykdom som angriper mange organer og gir uttalt bindevevsdannelse, såkalt sklerose. Huden angripes nesten alltid, og prognosen avhenger av hvilken type systemisk sklerose det er.
Senere ble det å finne en kur mot sykdommen en hjertesak for skuespilleren, ifølge Today.
To år etter søsterens død var han regissør for TV-filmen «For Hope», som er inspirert av søsterens liv.
I tillegg har han stått på scenen under stand up-forestillingen «Cool Comedy-Hot Cuisine», sammen med blant annet den avdøde skuespilleren Robin Williams, for å samle inn penger til research på sykdommen.
Dette forble en av skuespillerens hjertesaker resten av karrieren. Saget døde på storesøster Gays bursdag, 9. januar.
LES OGSÅ: Jana Kramer: Røper ny kjæreste etter vond skilsmisse