Tidligere i år var det premiere på den fjerde sesongen av TLC-programmet «1000-LB. Sisters». Gjennom seriesuksessen har det norske folk blitt kjent med søstrene Amy Slaton (35) og Tammy Slaton (36).

Reality-søstrenes tøffe fortid
En annen som titt og ofte har dukket opp i serien er Amys ektefelle, Michael Halterman (40). I fjor sommer ønsket paret velkommen til sitt andre barn sammen, sønnen Glenn Allen Halterman.
Nå ser det derimot ut til at lykken har brast for paret.
- Han er lat
Ifølge US Weekly, skal Halterman ha søkt om skilsmisse tidligere denne måneden. Paret møttes da de var tenåringer og har vært sammen i flere år.
De giftet seg i 2019 og året etter ønsket de velkommen til sitt første barn, sønnen Gage.
Det har de siste månedene blitt spekulert på at ikke alt har vært som det skal hos familien. I februar meldte The Sun at Slaton og sønnene hadde flyttet ut av familiehjemmet.

Røper detaljer om bryllupet: - Magisk
- Amy synes Michael er lat. Han har vært sjalu over all oppmerksomheten hun gir barna, sa en kilde til The Sun.
Slaton har tidligere uttalt at paret har vurdert å ta en pause fra realityserien for å fokusere på familien.
Åpen om vanskelig fortid
I serien har søstrene gitt seerne et innblikk i sin kamp for å gå ned i vekt. Søstrene har vært åpne om en trøblete barndom, hvor moren sjelden var hjemme, og de måtte sørge for å lage mat selv. Dette ble starten på svært usunne vaner.

- Har tatt avstand
Jentene, som først ble kjent på YouTube, har også fortalt ærlig om mobbingen de ble utsatt for. Seriens hovedfokus var søstrenes reise mot vektnedgangen. I serien kjemper de mot kiloene i håp om å få godkjent en fedmeoperasjon, som de selv mener er siste utvei.
Allerede i den første sesongen fikk Amy godkjent operasjonen, og tidligere denne måneden ble det kjent at også Tammy kunne juble over godkjent operasjon.
LES OGSÅ: - Hun kommer til å dø