Line Andersen:

- Skikkelig vanskelig

Letter på sløret om den nye tilværelsen utenfor TV-ruten.

NY TILVÆRELSE: Line Andersen er i full gang med ny jobb. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
NY TILVÆRELSE: Line Andersen er i full gang med ny jobb. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB Vis mer
Publisert

Det var i januar den tidligere NRK-sportskommentatoren og «71 Grader Nord Kjendis»-deltakeren, Line Andersen (49), kunne avsløre ny jobb.

Andersen har nemlig gått over til kommunikasjonsbransjen, og jobber nå som assosiert seniorrådgiver i Nucleus.

Nå kan den tidligere sportsprofilen lette på sløret om den nye tilværelsen etter karrierebytte.

Overfor Se og Hør kan Andersen fortelle at den nye jobben er spennende.

RØPER STATUS: Cristian Brennhovd forteller hva som er status mellom han og den svenske influenseren Paulina «Paow» Danielsson. Video: Thea Hope Vis mer

- Jeg har lenge drømt om å få gjøre noe skikkelig vanskelig. Jeg har jo en del erfaringer jeg skal bruke her, men det er litt skikkelig vanskelig og.

På spørsmål om hvordan det er å ikke jobbe foran kameraet lengre kan hun avsløre at det går veldig fint.

- Det er kjempelenge siden jeg har vært på TV som programleder, så det går veldig fint, ler hun og legger til:

- Også vet vi ikke helt hva fremtiden bringer da, legger hun lurt til.

MÅ GRIPE INN: Det blir tidlig drama i årets «Paradise». En deltaker føler seg utestengt, noe som gjør at programlederen Andreas Haukland må gripe inn. Vis mer

I fjor ledet 49-åringen alpinsendingene under OL i Beijing for TV-selskapet Discovery. Der hun rapportere fra målområdet i National Alpine Ski Centre i Yanqing.

På høsten i fjor var den tidligere NRK-profilen å se i «71 Grader Nord Kjendis». Overfor Se og Hør kan hun avsløre at hun fikk flere reality-tilbud på samme tidspunkt, men:

- Jeg har ikke fått noen flere reality-tilbud etter «71 Grader Nord Kjendis», det har jeg ikke. Jeg fikk noen samtidig som jeg valgte å si nei til, for det finnes bare et TV-program jeg hadde lyst til å være med i.

- Jeg er veldig glad jeg gjorde det, selv om jeg så ut som en totalt udugelig dame der, men jeg synes det var veldig gøy!

Tone Damli gjestet Motepolitiet Live med Jan Thomas og dreiet ut om tiden fra «Idol». Video: Jenny Emilie Aas/Håvard Bjørnerem/Dennis Appelong/Se og hør. Vis mer

LES OGSÅ: - Jeg var dramatisk syk

Vi bryr oss om ditt personvern

Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer