(Se og Hør): Torsdag kveld er det som kan krype og gå av norske kjendiser samlet på den røde løperen på Gamle Logen i Oslo for å hedre moteåret som har gått under årets Costume Awards.
Gjeve priser, som blant annet årets best kledde kvinne og årets best kledde mann, skal deles ut. Utdelinga, som arrangeres i regi av motebladet Costume, hyller alt fra motepersonligheter og klesmerker til skjønnhetsprodukter og butikker.
- Se bilder fra den røde løperen under.
Modell Anna Skavlan kom i fullt antrekk fra Alexander McQueen.
Selv om kjendisene var samlet for å dele ut priser, handlet kvelden vel så mye om antrekkene. For de fleste.
Programleder Einar Tørnquist (35) var nemlig også på plass for kveldens begivenhet, da han er nominert innen kategorien «Årets best kledde mann». Tørnquist er kjent for sin humor, og så ut til å ta nominasjonen med knusende ro:
- Jeg har en t-skjorte fra H&M, en røykejakke og en bomullsjakke av et eller annet slag. Og så har jeg hvite sko, flirte han fra den røde løperen, og la til:
- I dag har jeg pyntet meg litt. Vanligvis ser det ut som jeg bor ute.

Hans beste motetips er å roe det ned og bruke vanlige klær. Og å se an værforholdene.
- Kle deg etter vær og vind. Om det blåser så tar du på deg noe vindtett, og om det regner så tar du regntøy.
En av dem som naturligvis troppet opp på den røde løperen i kveld, var Vanessa Rudjord. Hun har tidligere vært sjefredaktør i bladet.
Hun strålte fra topp til tå i kjole fra venninnen Pia Tjeltas nye kolleksjon «Pia Tjelta», som kommer i februar. De synlige sølvskoene var fra Isabel Marant. Anne Rimmen gikk også fra Tjeltas design.

Sanger Tone Damli var også ikledd Pia Tjeltas design. ByTimo viser forøvrig sin nyeste kolleksjon under Oslo Runway denne uka.


- Bærekraftig
Jenny Skavlan (31) kom, kanskje ikke overraskende, med en kreasjon hun hadde laget selv, og det er liten tvil om at Skavlan så flott ut på den rød løperen.

- Jeg har ikke vært ute på et år skjønner du, så jeg fikk litt overtenning, flirer Skavlan.
Kjolen var opprinnelig fra H&Ms miljøvennlige kolleksjon «Conscious», men Skavlan hadde kjøpt kjolen brukt av artist Maria Mena på gjenbruksappen «Ties», hvor Skavlan selv er blant medeierne.
Skjorten hadde hun imidlertid lånt av ektemannen Thomas Gullestad for anledningen.
- Jeg har prøvd å smelle i gang med tre måter å kle seg miljøvennlig. Denne kjolen er bærekraftig produsert, den er brukt og den er redesignet, sa hun til Dagbladet.
Les også: Kim Kardashian avvise babyryktene

Bloggdronningen får egen TV-serie