For Anne Grete Eidsvig (46) har livet vært et eventyr. Før Eidsvig ble sammen med Kjell Inge Røkke (53) i 2001, gjorde hun karriere i politiet. I 1993 var Anne Grete blant de første på åstedet da forlagssjef William Nygaard (69) ble skutt og forsøkt drept utenfor sitt eget hjem i Oslo.
På den tiden tjente en politibetjent i snitt 192 802 kroner, ifølge SSB. I dag er hun en av Norges rikeste kvinner.
Senere søkte hun seg til Den Kongelige Politieskorte og var i flere år tett på Mette-Marit og kronprins Haakon som livvakt da de bodde i London.
I 2003 søkte hun ett års permisjon etter at hun hadde blitt sammen med Kjell Inge Røkke, men valgte senere å slutte i politiet.
Kom med hver sine kjærester. Røkke og Anne Grete traff hverandre for første gang i juli 2001. Begge var invitert i tobakkskonge Johan H. Andresens (51) 40-årsdag som skulle feires på Vestlandet.
Gjestene ble fraktet i tog fra Oslo S og det var på perrongen på vei inn i toget at Anne Grete og Kjell Inge hilste på hverandre for første gang.
På det tidspunktet var Kjell Inge kjæreste med Kristin Aanerud Larsen, mens Anne Grete var kjæreste med en håndverker. Lite visste Kjell Inge og Anne Grete at møtet kom til å ende i ekteskap tre år etter …
Har særeie. Ifølge ektepakten deres skal begge parter ha fullt særeie. Kjell Inge Røkke har gitt kona halvparten av drømmehuset i Asker som gave.
Eidsvig har også fått i underkant av 20 000 aksjer i pengebingen til familien – selskapet TRG. I tillegg er gaver, smykker og biler Anne Gretes særeie.
Her har Kjell Inge Røkke lagt inn et vilkår på at gjenstandene ikke kan belånes uten hans samtykke. Skattemyndighetene har verdsatt denne formuen til 190 millioner. Det er sannsynligvis langt under markedspris.
Dette tjente Røkke og kona:
Kjell Inge Røkke (53) Inntekt: 0 Skatt: 87 352 148 Formue: 7 903 721 212
Anne Grete Eidsvig (46): Inntekt: 0 Skatt: 2 097 830 Formue: 190 744 831
Bli fan av Seoghør.no på Facebook her
Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ:
Røkke vekker oppsikt i ferieparadis
Røkkes kone hardt skadd