(Seoghør.no): Det skal godt gjøres å toppe Kate Middleton og prins Williams bryllup i 2011, men lørdag formiddag forsøkte lillesøster Pippa Middleton (33) seg på akkurat det.
Med en eksklusiv gjesteliste, flerfoldige fotografer og verdens øyne følgende med, gifter hun seg med hedgefond-forvalteren James Matthews (41) i St. Marks-kirken i Englefield, Berks.


Barna til prinsen og hertuginnen var til stede, og lille George har ansvaret med å bære ringene fram til alteret. Vesle prinsesse Charlotte (2) har rollen som brudepike.
Festen etter bryllupet skal avholdes på Middleton-familiens egen eiendom.
Saken fortsetter under bildene.



Kjolen
Pippa Middleton bar en nydelig hvit brudekjole av designeren Giles Deacon. Tidligere denne uka meldte flere nettsteder, deriblant Vogue, at den britiske designeren skal ha blitt observert hjemme hos Pippa for å vise henne forskjellige kjoler.
Svindyrt bryllup
Det har lenge blitt spekulert i hvor mye paret ville punge ut for det overdådige bryllupet, og det er liten tvil om at det har kostet skjorta.
Bryllupsfesten vil foregå i et stort telt med glasstak, som rommer 350 personer.

Ifølge Bridebook, gjengitt av Harper Bazar, har det vært forventet at paret ville punge ut 720 000 kroner på lokalet alene.
For selv om Pippas søster, Kate, er giftet inn i den britiske kongefamilien, blir bryllupet omtalt som royalt.
Nettstedet Bridebook har regnet ut at den store dagen ville koste omkring 2,5 millioner kroner - noe som er 15 ganger så mye som et gjennomsnittlig britisk bryllup.

Møttes for fem år siden
Det var i fjor sommer at Pippa Middleton forlovet seg med kjæresten James Matthews. Nyheten kom under ett år etter at Middleton brøt med kjæresten Nico Jackson, som hun var sammen med i tre år.
Ifølge BBC hadde Middleton og Matthews en kortvarig flørt allerede i 2012, men først tre år etter ble de gjenforent.


Etter noen timer med spekulasjoner om en angivelig forlovelse, bekreftet paret den hyggelige nyheten via en uttalelse seinere på dagen den 19. juli 2016.
Saken fortsetter nedenfor.
En talsperson for Kensington Palace sa i uttalelsen at Pippas storesøster Kate og hennes ektemann William var «svært begeistret» over nyhetene.
Kort tid etter kunne Pippa vise fram den flotte forlovelsesringen, som er en fire karats diamant, beskjært med hjørner og mange fasetter i «asscher cut»-stil.

At 33-åringen har funnet en mann som hun deler interesser med, er det ingen tvil om. Finansmannen og den tidligere rallyføreren er nemlig, i likhet med Pippa, av den sporty typen.

I september 2015 deltok han i ÖTILLÖ-løpet i Sverige sammen med Pippa og hennes bror James, meldte Us Weekly den gang.
Og da Birkebeinerrennet ble arrangert i Norge i mars, var paret begge på plass for å delta i rennet.
LES OGSÅ: Smuglet inn til Prins Harry
