David Beckham var besatt av sin kommende kone, Victoria, fra første stund. Det går frem av en ny Netflix-serie om paret.
Neste år har superduoen vært gift i 25 år. For hele verden er de blitt kjent som «Posh og Becks». Han var stjerne i Manchester United. Hun tok verden med storm via Spice Girls.

- Helt sinnssykt
Allerede da David så Victoria på TV med den populære jentegruppen bestemte han seg:
- Hun skal bli kona mi!

De to møttes etter en Manchester United-kamp i 1997. Etter det andre treffet skrev hun ned telefonnummeret sitt på kampbilletten. Beskjeden var klar:
- Nå må du ringe meg!
David tok Victoria på ordet. Noe seinere snakket de sammen i telefonen i flere timer.
- Det var noe der umiddelbart, erindrer Beckham.
Lagkameratene forteller at han var besatt fra første stund, ifølge engelske medier, som har sett Netflix-serien.

Daværende lagkamerat Gary Neville forteller:
- Han var på tråden til Victoria hele tiden. Han var besatt. Han kunne kjøre i fire timer for å tilbringe 20 minutter med henne.

- Fryktet at han ville miste alt
Paul Scholes opplyser at Beckham kunne gjøre manageren, sir Alex Ferguson, forbannet. Han dro til London på tidspunkter han ikke skulle gjøre.
Så intenst var det mellom dem at Beckhams foreldre, Ted og Sandra, fryktet at fotballkarrieren skulle gå i vasken.

Mamma Sandra forteller:
- Telefonen kunne ringe klokken 03.00 på natten. Da jeg tok den, svarte jeg at han lå i sengen og sov - og at de ikke kunne prate sammen. Jeg var en beskyttende mor: «Du burde ikke ringe på denne tiden av døgnet.» Men hvordan kunne du si det til dem. De var jo voksne.
Turtelduene kunne møtes på parkeringsplasser i bil for å unngå oppmerksomhet.
Selv forteller David at han ikke brydde seg om tid og sted. Om han måtte kjøre til London fra Manchester - for bare å se henne i syv minutter - så gjorde han det.

Han forteller at han elsket alt ved Victoria. Paret forlovet seg i 1998 og giftet seg i 1999. De har fire barn: Brooklyn (24), Romeo (21), Cruz (18) og Harper (12).

- Alt han sier er løgn
- Et ekteskap handler om å gi og ta, forteller de.
Beckham-paret bor i dag i Miami. Han har eierandel i fotballklubben Inter Miami, der Lionel Messi spiller.
LES OGSÅ: Nå jages Trumps barn