Da skjønnhetsdronningen Pushpika De Silva endelig kunne krone seg med tittelen «Mrs. Sri Lanka» søndag, oppsto det full forvirring på scenen.
Vinneren av kåringen for 2020, Caroline Jurie, var nemlig sterkt uenig med hvem som stakk av med seieren i år, og var rask med å ta kronen av De Silvas hode - muligens litt for hardhendt. Hun hevdet at den ferske skjønnhetsdronningen ikke kunne få tittelen fordi hun var skilt.
- Se video av hendelsen øverst i saken!

Missedronning skadet i scenekrangel
Deretter plasserte hun kronen på den andre finalisten, noe som førte til at en gråtende De Silva løp av scenen. De Silva har senere fått tittelen tilbake, etter at arrangørene kunne bekrefte at hun fremdeles er gift. Hun er imidlertid separert.
I dagene etter gikk det så langt at politiet ble involvert, og nå melder BBC at Jurie har blitt arrestert for hendelsen.
Må møte i retten
Bakgrunnen for arrestasjonen er at Jurie som nevnt røsket kronen av De Silvas hode, noe som skal ha ført til hodeskader for den ferske skjønnhetsdronningen.
Det avslørte De Silva selv på Facebook, der hun blant annet skrev at hun hadde blitt behandlet på sykehus for hodeskader etter hendelsen. De Silva skrev også at hun ville gå til søksmål for den «urimelige og fornærmende» måten hun ble behandlet på.

Missedronning (20) døde brått
- Politiet har arrestert Caroline Jurie og model Chula Padmendra etter søndagens hendelse etter anklager om skader og kriminell handling, uttalte Ajith Rohana i politiet til BBC.
Både Jurie og direktøren for kåringen, Chandimal Jayasinghe, ble avhørt av politiet tirsdag denne uken. Jurie og nevnte Padmendra er løslatt mot kausjon, og skal møte i retten senere denne måneden.
- Vi er skuffet
De Silva har som nevnt fått tittelen tilbake, etter at arrangørene kunne bekrefte at hun bare er separert, ikke skilt.
- Det er mange single mødre som meg i dag som sliter i Sri Lanka. Denne krona er dedisert til de kvinnene, de single mødrene som sliter for å oppdra barna sine alene, uttalte vinneren på en pressekonferanse, ifølge BBC.
Også direktør Jayasinghe uttalte seg om hendelsen, og har blant annet sagt at arrangørene forventer at Jurie kommer med en offentlig beklagelse.
- Vi er skuffet. Det var en skam hvordan Caroline Jurie oppførte seg på scenen, og Mrs World-organisasjonen har allerede startet en etterforskning av saken, uttalte han tidligere denne uken.

Skjønnhetskonkurransen «Mrs Sri Lanka World» er en stor kåring i landet, og statsministerens kone var blant gjestene under seremonien.