I mai ble investor Runar Vatne tiltalt for promillekjøring og kjøring uten gyldig førerkort.
Under rettsmøtet i Oslo tingrett innrømmet investoren skyld for begge forholdene.
Ifølge DN er han dømt til 21 dagers betinget fengsel. Straffen utsettes med en prøvetid på to år. Han får også en bot på 250.000 kroner.

Tiltalt for nye lovbrudd
Vatnes advokat, Halvard Helle, sier til avisa at dommen tas til etterretning og ønsker ikke å kommentere dommen ytterligere.
Dømt for to år siden
Det var en tidlig marsdag i år at Vatne ble stanset i en Mercedes på vestkanten i Oslo. Promillekontrollen skal ha vist en alkoholkonsentrasjon på 0,41 milligram per liter luft. Det tilsvarer 0,82 i promille.
Dommen kommer knappe to år etter at Vatne i september 2020 ble dømt for å ha kjørt i 177 km/t i 80-sonen på E16. Han mistet den gang retten til førerkort i 37 måneder, og ble også dømt til 23 dagers ubetinget fengsel.
Også den gang ga investoren en uforbeholden tilståelse i retten.

Bankranerens nye liv: - Angret hele tiden
Vatne, som er eier og daglig leder av Vatne Capital, har bygget opp en enorm formue gjennom eiendomsinvesteringer og på børs.
I 2021 hadde han en formue på 2,25 milliarder kroner, noe som sendte ham inn på en 184. plass på Kapitals liste over Norges 400 rikeste.
LES OGSÅ: Anmeldte egen forbrytelse