Konkursboet til John Arne Riises (41) tidligere selskap krever en tilbakebetaling på over 800 000 kroner. Nå må hans ekskone, Louise Angelica Riise (32) møte i retten.
Det var VG som omtalte saken først.
Må i retten
Selskapet Alle Skal Med As, som er Riises tidligere selskap, ble flere ganger begjært konkurs i 2019-2020.
Nå gjelder saken krav om tilbakebetaling, og ifølge en fersk kjennelse fra tingretten fremkommer det at konkursboet saksøker henne for å kreve et pengekrav på 810.000 kroner, skriver VG.

- Ute etter å drite meg ut
Bakgrunnen skal være en utbetaling til 32-åringen på 900 000 kroner
Bakgrunnen skal være en utbetaling til 32-åringen på 900 000 kroner fra selskapet den 13. september 2019, to måneder før hun ble daglig leder.
Utbetaling gjaldt foreldrepenger, utlegg, kjøregodtgjørelse, forsinkelsesgebyr og et honorar på 71.250 kroner for foredrag gitt i forbindelse med TV-programmet «Kjendismødre», heter det i rettsdokumentene.
Tilbakebetaling
I redegjørelsen fremkommer det at det kun var dokumentert grunnlag for en tiendedel av den totale utbetalingen, altså 90 000 kroner. Resten skal være utdelt ulovlig. Derav kravet om 810 000 kroner i tilbakebetaling.

- Hva var greia?
Louise var mottaker av utbetalingen, men har ikke alene ansvaret for tilbakebetalingen.
«Som kontodisponent og som styreleder medvirket John Arne Riise til utdelingen og er dermed også ansvarlig for å tilbakeføre beløpet», framkommer det i årsredegjørelsen.
LES OGSÅ: Selger huset: - Utrolig trist