Live Nelvik tok med babyen på pressekonferanse

TV-profilen strålte med sin to måneder gamle datter på «Gullruten»-nominering.

TOBARNSMOR: Live Nelvik tok fredag med sin to måneder gamle datter på Gullruten-pressekonferanse. Her fra Gullruten i fjor. Foto: NTB scanpix
TOBARNSMOR: Live Nelvik tok fredag med sin to måneder gamle datter på Gullruten-pressekonferanse. Her fra Gullruten i fjor. Foto: NTB scanpix Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

SEOGHØR.NO: Tidlig i februar kom den koselige nyheten om at Live Nelvik (33) og Tore Sagen (35) hadde blitt foreldre for annen gang.

Da Gullruten annonserte de nominerte på pressekonferanse fredag, tok hun selvfølgelig med seg den lille jenta.

- Det er første gang, så det er livets første pressekonferanse for hennes del. Jeg har noen kollegaer som passer på henne nå, og hun lager ikke en lyd. Hun er stille og rolig.

Og Live stortrives som tobarnsmor, forteller hun til Seoghør.no.

Det går veldig fint. Det går helt strålende, jeg er hjemme og koser meg, sier hun til Seoghør.no.

Saken fortsetter under bildet.

TO BARN: Live Nelvik og Tore Sagen er lykkelige tobarnsforeldre.
TO BARN: Live Nelvik og Tore Sagen er lykkelige tobarnsforeldre. Vis mer

33-åringen er nominert til Gullruten for beste kvinnelige programleder, beste reality og beste event.

Men det er liten tvil om hvilken pris hun helst vil ha kloa i.

- Alle nominasjonene er jo gøy, men beste kvinnelige programleder er jo fryktelig gjev.

- Men jeg synes jo det er veldig gøy å vinne beste reality også, for jeg synes selv «Dama til» ble et veldig bra produkt om jeg får si det selv, sa hun.

Avslørte graviditeten på radio

Det var da Live gjestet radioprogrammet P3morgen for å snakke om den nye runden av TV-programmet «Dama til» at hun kom med avsløringen.

Nelvik deltok i en spørreduell mot Eyvind Hellstrøm, der den ene kom med en påstand, som den andre deltageren skulle gjette om var riktig eller feil.

Da sa Nelvik:

- Stemmer det at jeg er gravid?

- Nå? I sittende stund? Ja, det tror jeg stemmer, svarte Hellstrøm.

Og dermed bekreftet Nelvik at hun og ektemannen ventet nok et barn.

- Ja, det er riktig, sa hun, til full jubel fra studio.

Litt senere var det Tore Sagen, kjent fra «Radioresepsjonen», som kunne dele den lykkelige nyheten om at en liten jente er født.

- Jeg ble far på torsdag. Jeg var far, men jeg ble dobbelfar, fortalte han da han var gjest hos Ylvis-brødrene.

Paret, som giftet seg i 2013, har fra før av datteren Liv (3).

PROGRAMLEDER: Live Nelvik er nominert til Gullruten for beste kvinnelige programleder for «Dama til». Her med Gullruten-konferansier Stian Blipp. Foto: NRK
PROGRAMLEDER: Live Nelvik er nominert til Gullruten for beste kvinnelige programleder for «Dama til». Her med Gullruten-konferansier Stian Blipp. Foto: NRK Vis mer

LES OGSÅ: Hans Marius Mittet er redd for å gå glipp av konas fødsel

Vi bryr oss om ditt personvern

Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer