Det populære talkshowet «Kåss til kvelds» med Else Kåss Furuseth og Markus Neby i programleder rollene, vil få tre mindre episoder i neste sesong.
Det bekrefter underholdningssjef i NRK Christina Rezk Resar til M24.

Måtte avbryte innspilling: - Litt flau
- Her har mange måttet bidra for å redusere kostnadene for neste år og da er en kortere sesong et virkemiddel, skriver Rezk Resar til Medier24.
Kuttingen kommer etter at statsbudsjettet ble lagt frem. Der mangler NRK 300 millioner kroner, som igjen fører til at statskanalen må stramme inn i budsjettet sitt.
- Helt overordnet er statsbudsjettet en bekreftelse på at en sterk offentlig finansiert allmennkringkaster er viktig, og at 2023 med den situasjonen verden står i nå, er et unntaksår, sier kringkastingssjef Vibeke Fürst Haugen på NRK sine informasjonssider.

Åpner dørene til luksus-hytta
Videre forteller kringkastingssjefen at det har vært utfordrende å skulle spare inn mer enn 300 millioner kroner.
- Alle reduksjoner blir gjort med tanke på hvordan vi best mulig kan verne om det viktige oppdraget vårt, publikumsbruken og NRKs omdømme.
LES OGSÅ: Tidligere NRK-profil funnet død