Celina Midelfart:

- Kanskje jeg gir meg

Mye skal til for at Celina Midelfart dukker opp på tennisbanen igjen.

VANT: Finanskvinnen Celina Midelfart tok gull. Foto: Lars Eivind Bones / Dagbladet
VANT: Finanskvinnen Celina Midelfart tok gull. Foto: Lars Eivind Bones / Dagbladet Vis mer
Publisert

I sin ungdom var Celina Midelfart (50) regnet som et stort tennistalent, og hun var i en periode rangert som en av Norges ti beste spillere.

Tirsdag viste hun fram gamle kunster da hun spilte i NM for veteraner ved Oslo Tennis Arena.

50-åringen vant nemlig i kategorien «Damer single 50+».

- Nå tror jeg kanskje jeg gir meg, for det var helt grusomt, sier Midelfart lattermildt til Dagbladet.

Ut av komfortsonen

Finanskvinnen legger ikke skjul på at det var veldig gøy å være på banen, men det ble tilsynelatende litt for mye av det gode.

Leah Behn prøver seg som skuespiller. Video: «Powerwomen Norge»/Viaplay. Vis mer

- Det var veldig mye nerver. Jeg blir så fokusert at jeg mister fokus på alt annet, og det har jeg egentlig ikke anledning til.

Selv om hun briljerte på tennisbanen, frister det altså ikke til gjentakelse.

Midelfart ser likevel på kampen som en positiv erfaring.

- Det er jo egentlig veldig gøy å utfordre seg selv litt. Jeg tror det er veldig verdifullt å komme seg ut av komfortsonen av og til.

Det er derimot ikke garantert at Midelfart legger tennisracketen på hylla helt ennå:

- Jeg synes jo det er veldig gøy å spille tennis når det ikke betyr noe, men når man er i en kampsituasjon er det helt annerledes.

Foretrekker å se på

50-åringens interesse for sporten begynte allerede da hun var ung.

Midelfart kunne valgt en karriere på tennisbanen, men reiste i stedet til utlandet for å studere økonomi.

Etter en lengre pause var hun tilbake på banen da hun var i slutten av 30-årene. Siden da hun spilt aktivt.

- Nå har jeg ett mål og det er å aldri spille flere turneringer, sier Midelfart og ler.

Hun legger til at hun heller synes det er morsomme å følge med på sporten fra sidelinjen, og roser tennisspiller Casper Ruud.

- Det er veldig gøy å følge med. Så er det jo helt fantastisk det Casper Ruud har fått til, sier hun og legger til:

- Han er helt enestående.

RASER: Det ble amper stemning da brytelandslaget får sjokkbeskjeden. Video: NRK TV Vis mer

Tidligere vinnerS

Dette er heller ikke første gang Midelfart har tatt gull i en tennisturnering.

I 2017 deltok hun også i veteran-VM, hvor hun gikk helt til topps og vant gull.

Like etter turneringen ble hun beskrevet som «rask, hardtslående og offensiv i damenes 35- og 40-årsklasse».

- Hun spiller en kjempeflott tennis. Det er tydelig at hun har spilt tennis i ungdommen, for hun har en bra serve og en komplett teknikk med god forehand og backhand. Hun spiller moderne og godt. Hun er fysisk godt trent, beveger seg godt og har god ballkontroll., roste generalsekretær Alexander Kjær i Norges Tennisforbund overfor Finansavisen.

50-åringen er datter av forretningsmannen Finn-Erik Midelfart. Etter farens død i 1995 arvet hun eierskapet og ledelsen i familiebedriften Midelfart & Co.

LES OGSÅ: - En enorm lettelse

Vi bryr oss om ditt personvern

Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer