I serien «Sister Wives», eller «En mann - fire koner» på norsk, blir vi kjent med en familie som lever litt utenom det vanlige.
Serien følger nemlig Kody Brown og hans fire koner Meri, Janelle, Christine og Robyn, og har siden 2010 vist fansen hvordan det er å leve et polyamorøst liv.
Vi har fått være vitne til både opp- og nedturer, og så seint som i slutten av januar fortalte Christine om utfordringer i ekteskapet, og at hun ønsket å avslutte dette.

- Jeg klarer ikke mer
- Ikke et forhold jeg vil ha
Dette sa hun i en promo for den nye sesongen av programmet, som sendes på TLC. Søndag, i forbindelse med sesongfinalen, forteller hun at tankene ikke har endret seg.
- Meri, jeg kan ikke være gift med Kody mer, sier Christine til søsterkona i episoden ifølge People.

Meri, som altså også er gift med Kody, forsøker å løfte opp Christine som åpenbart sliter i ekteskapet, men tilsynelatende uten hell.
- Hennes (Meri journ.anm) forhold med Kody er virkelig ikke et jeg ville hatt. Og det forholdet jeg har med Kody er heller ikke hva jeg vil ha. Det jeg har her er ikke det jeg vil ha akkurat nå, sier hun videre.
Etterlyser støtte
Når hun prater til kameraene, forteller Christine også at hun har slitt helt siden familien flyttet til Flagstaff, Arizona, og at hun ikke føler at ektemannen støtter henne.

- Tenkte på skilsmisse i to år
- Jeg er lei av å ikke ha støtten hans når jeg virkelig trenger det. Jeg er bare lei. Jeg trenger en partner. Jeg trenger noe annerledes enn dette, sier hun.
Reality-familien har til sammen 18 barn, og flyttet nylig inn i fire midlertidige, separate hjem på en felles eiendom i Flagstaff, Arizona.
Etter flyttingen i forrige sesong hadde familien et håp om å starte et nytt kapittel sammen, men det har så langt bare sett ut til at stemningen er blitt mer anspent mellom de fire konene og ektemannen.
Det hele skal ifølge People handle om at Christine ønsker å flytte tilbake til Utah, noe de andre ikke vil.

- Jeg elsker å kunne elske to mennesker
Familien Brown, som bodde i Utah i starten av serien, valgte nemlig å flytte, først til Las Vegas, for å unnslippe delstatens strenge antipolygami-lov. Christine og Kody har vært gift siden 1994, og har seks barn sammen. De har også blitt besteforeldre.
LES OGSÅ: Ba om skilsmisse på melding