- Opplevelsen av å dø var så udramatisk, det var deilig å falle sammen, som en tung søvn. Men det er klart at det er mange møter å dø på. Jeg er mer redd for å miste folk rundt meg, sier han i et intervju med Dagbladet Magasinet.
For noen dager siden fikk Torp operert inn hjertestarter. Karrieren som fotballspiller er over, men 27-åringen har fått tilbud om å bli værende i klubben.
- Det vil komme perioder der jeg synes dette er jævlig urettferdig. Jeg er ung topptrent og i min beste form. Jeg tror det er viktig å kjapt finne en mening med livet igjen.
I dag er fotballspilleren bare glad for at han lever.
- Jeg skulle jo dø. Hadde jeg vært et annet sted, uten riktig utstyr, uten den kompetansen, så ville jeg vært død som 27-åring, sier han.
Bli fan av Seher.no på Facebook her
Sjekk ut våre nye mobilsider på http://m.seher.no
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ: - Jeg tenker på pappa hele tiden