Forrige fredag var det duket for rød løper og kjendisfest da prisutdelingen Vixen Awards gikk av stabelen på Gamle Logen i Oslo.
Som på de fleste røde løperne den siste tiden møtte også denne gangen jentene i Fæbrik, som er Jenny Skavlan (36), Ingrid Bergtun, Ingrid Vik Lysne (31) og Mari Norden, opp sammen - selvsagt i egensydde antrekk.

Reagerer på bildedeling: - Føles feil
I tillegg til suksessen med Fæbrik er også Lysne høyaktuell om dagen som en av deltakerne i «Farmen kjendis». Innspillingen er over for lengst, men programmet ruller i disse dager over TV-skjermen, og kollegaene er ivrige seere.
Gruet seg
- Jaja, vi ser alt. Og vi er kjempestolte, bekrefter de samstemte, og legger videre til:
- Det var verre de månedene hun var på innspilling, nå har vi henne hver dag i tillegg på kontoret. Det er kjempedeilig.

- Flere ville trekke seg umiddelbart
I forrige uke ble Lysne valgt til å være gårdens storbonde, en oppgave de fleste andre mente hun taklet godt. Det oppsto likevel én situasjon etter førstekjempevalget hun gjerne skulle vært foruten.

Rett før førstekjempevalget ble det oppdaget noe som kunne ligne på et forsøk på sabotasje, noe storbonden valgte å ta opp da alle var samlet rundt bordet. Det syntes ikke meddeltaker Trond Moi (53) noe særlig om og sa klart ifra til Lysne - som knakk sammen i tårer.
Den situasjonen hadde hun i bakhodet da programmet begynte å gå på TV.

Om bruddet: - Ikke noe gøy!
- Det er jo gøy å se på TV, og det er spennende hver episode siden man ikke vet hva som er sagt i sync og sånn, så det er alltid spennende å se om noen har sagt noe dritt om deg, innrømmer hun.
- Jeg gruet jeg meg veldig til å se den episoden hvor jeg bare brast i tårer og alt var kaos. Men nå er det over og jeg har overlevd den, så da er det greit. Jeg synes det er gøy å se.
- Sunn i hodet
I motsetning til Moi mener Fæbrik-kollegaene at hun har lederegenskaper det står respekt av.
- Vi blir så stolte og hun er en så god leder og så sunn i hodet sitt. Vi kastet oss ut i Fæbrik uten å egentlig kjenne hverandre, og det har jo gått veldig bra og vi er veldig gode venner som synes det er fantastisk å skape ting sammen. Det er så gøy at alle får se den Ingrid vi har blitt kjent med, at alle får se det fantastiske mennesket vi kjenner, skryter Skavlan.

- Jeg angrer
- Hun var veldig god som storbonde, og vi er jo sånn i Fæbrik at vi fordeler ansvar hele tiden og vi har tenkt litt sånn: «kanskje Ingrid skal få enda mer ansvar». Det synes jeg nesten. Så hun skulle ikke vært så god, erter hun videre.
Tidligere denne uken ble skuespiller Marit Andreassen (56) valgt til førstekjempe av storbonde Ørnulf Høyer (66). Det betyr at Lysne, sammen med Sofie Karlstad (25), står søndag kveld i fare for å bli valgt til andrekjempe.


Under årets Vixen stakk Fæbrik-gjengen av med prisen for Årets business, i tillegg til at Jenny Skavlan vant prisen for Årets influenser: Mote.
LES OGSÅ: «Farmen kjendis»-Aurora: - Stygt å gå løs på utseendet