Det er allerede gått to måneder siden den amerikanske realitystjernen Kara Bosworth Keough (31) og ektemannen Kyle Bosworth (33) mistet sin nyfødte sønn, McCoy, bare kort tid etter fødselen.
Underveis i fødselen fikk den lille gutten skulderdystoci (fastlåst skulder, journ.anm.) og en komprimert navlestreng, og Bosworth har tidligere åpnet opp om sønnens bortgang.

Åpner opp om sønnens død
Når han nå skulle ha vært to måneder gammel, er det mange følelser som strømmer på hos den 31 år gamle «Real Housewives of Orange County»-stjernen.
«Du skulle ha vært to måneder i dag. Du skulle ha funnet favorittsmukken din, og jeg skulle vært takknemlig for å endelig få de første (deilige) seks timene eller mer med søvn som gjør at jeg føler meg som en Disney-prinsesse med fugler syngende over hodet mitt», skriver hun innledningsvis til et bilde av den lille babyen på sykehuset.
- Ser etter deg
Bosworth skriver at i stedet for dette, sover hun over tolv timer hver natt, da det er lettere enn å være våken. Foreldrene skulle på denne tiden egentlig ha vasket opp etter den lille sønnen.
«Vi skulle ha vasket opp gulpet ditt. I stedet prøver vi å takle vår egen skit. Du skulle ha funnet stemmen din, lagd lyder og gjort at hjertet vårt eksploderte. Hjertene våre har eksplodert, men av helt andre grunner», fortsetter moren, som videre skriver at hun skulle ha sett på sønnen nesten hele dagen, men at hun nå søker etter ham andre steder.

Deler tårevått brev til død datter (3)
«Jeg hører deg i sanger, jeg ser deg i skyene, i havet, i søsteren din sitt ansikt, i din fars armer. Jeg skal fortsette å se etter deg så lenge jeg lever».
31-åringen beskriver hverdagen uten McCoy som hard, men er likevel glad over å få være moren hans.
Satt fast
Sønnen, som fikk navnet McCoy Bosworth, ble født 6. april i år. Han er dermed født midt i pandemien store deler av verden befinner seg i, og mange fødende kvinner får av den grunn ikke ha sine partnere på fødestuen.
31-åringen og ektemannen fortalte nylig til «Good Morning America» at hun derfor opprinnelig hadde planer om å føde hjemme. Så fort fødselen var i gang skal hun derimot raskt ha merket at noe var galt, og skjønte fort at babyens skuldre satt fast.

- Han beholdt håpet til det siste
Med hjelp fra en doula (en fødselsledsager journ.anm.) og to jordmødre fikk de babyen ut. Sønnens hjerteslag uteble, og de ble dermed hastet til sykehus med ambulanse. 45 minutter senere kom pulsen tilbake.
- Det virket som en evighet. Men han kom tilbake for å kjempe, for å se om han kunne leve, og det var et mirakel, fortalte hun under intervjuet.
Donerte organer
Som følge av tre kvarter uten hjerteslag og oksygen til hjernen hadde imidlertid den nyfødte sønnen pådratt seg en alvorlig hjerneskade. Etter 72 timer koblet til en ventilator på intensivavdelingen hadde sønnen fremdeles ikke blitt bedre. Kort tid senere døde han.

- Et mirakel at jeg overlevde
- Vi er glade for at vi fikk møte ham og fikk lære han å kjenne. Vi fikk noen milepæler vi ikke trodde vi skulle få. Vi fikk skifte bleie. Jeg fikk bli tisset på, noe som er en sønn-mamma-ting jeg ikke trodde jeg skulle få oppleve. Vi fikk holde ham, og vi fikk kjenne varmen fra kroppen hans, fortalte moren.
Artikkelen fortsetter nedenfor.
Bosworth kunne også fortelle at noe annet som har vært vanskelig ved sorgprosessen, er at kroppen fremdeles oppfører seg som den nylig har født, uten at hun har en baby som bevis.
Sønnens organer ble donert til andre trengende. Blant annet tilhører nå hjerteklaffene andre syke barn, og morsmelken er blitt gitt til en mor med en nyfødt på intensivavdelingen.
Fra tidligere har paret den fire år gamle datteren Decker Kate.
LES OGSÅ: - Jeg håper de blir lykkelige
