Mens vi her hjemme hutrer og fryser, har Sveriges fotballkonge Zlatan Ibrahimovic (41) tatt turen til Miami.
Her på stranden, som bærer det talende navnet Muscle Beach, benyttet han sjansen til å vise frem sin veltrente kropp.


Måtte operere
Det er tydelig at 41 år slett ikke er noen alder når man passer på å holde kroppen i form. Og på stranden var det ikke akkurat sånn at Zlatan la seg ned på en solseng sammen med sin kjære Helena Seger (52).

På ferie med 30-åring
Nei, han løp opp og ned av vannet, solte seg i stående tilstand – og spilte litt fotball med en guttegjeng.
Muskelmannen måtte operere korsbåndet i venstre kne i fjor sommer, og siden den tid har han ikke kunnet spille fotball.
Men triksingen han drev med her på stranden, var oppvarming – for nå er han meldt kampklar for italienske AC Milan igjen.

Klinte til på ferie
Spesielt møte
Zlatan og Helena så ut til å ha det flott sammen i varmen. De har vært et par siden 2002, og møttes på en helt spesiell måte:
På en parkeringsplass i Malmö.
- Han hadde dobbeltparkert sin Ferrari ved siden av min Mercedes. Jeg var i dårlig humør og freste at han skulle flytte bilen. Jeg tror han ble trigget av holdningen min, uttalte den 11 år eldre Helena i et sjeldent intervju med Elle.

Zlatan og Helena har to barn sammen - Maximillian (16) og Vincent (14). Og mens pappa har vært ute i verden og spilt fotball, har Helena bodd sammen med barna i Stockholm – fordi de ønsket at sønnene skulle gå på svensk skole.
- Det er ikke lett, men kona mi tar seg av barna. Vi får det til å fungere. Når det er fritid kan vi møtes og da er vi lykkelige, sa Zlatan til The Guardian for snart to år siden.

- Uenig i at man burde dele alt 50-50
Vil ikke gifte seg
Men etter at han ble skadet, har han nok sett enda mer til sin lille familie.
Siden før hun møtte Zlatan, har Helena vært en suksessfull forretningskvinne. Det er hun som har bestemt at de ikke skal gifte seg.

- Å bli gift kan ødelegge min følelse av å være selvstendig. Jeg vil ikke bli stemplet som fotballkone. Jeg tror ikke folk skjønner hvor mye jeg har studert, jobbet og kjempet for å ha kommet dit jeg er, sa hun til Elle.
LES OGSÅ: Gjenforent med ekskona