Årets sesong av «Hver gang vi møtes» er i full gang, og i lørdagens episode er det artisten Myra (27), som egentlig heter Regina Tucker, som hedres.
De andre artistene som er med i programmet er Øystein Greni (47), Maj Britt Andersen (65), Anna of the North (32), Jarle Bernhoft (45), Arif (35) og Andreas «TIX» Haukeland (28).
I lørdagens episode skal derimot ikke sistnevnte være med og hylle Myra i programmet. I videoklippet du kan se over forteller Haukeland til de andre deltakerne at han ikke kan være med på hyllesten av Myra.
- Jeg får ikke vært her på dagen din. Jeg må holde konsert, sier Haukeland i programmet.

Derfor uteblir han
Idet han forlater deltakerne, sier han at det er synd han ikke får vært der når Myra skal hylles.
- Jeg er sikker på at hun har en viktig og sterk historie å fortelle, sier Haukeland.
Fire konserter
Haukeland forteller nå mer om grunnen til at han ikke kunne være til stede på innspillingen denne dagen.
- Jeg skulle spille fire konserter i Nord-Norge i løpet av ett døgn, og gikk derfor glipp av Myra sin dag, men jeg gleder meg veldig til å se episoden på lørdag, sier Haukeland til Dagbladet.

- Stakk nesten av fra innspillingen
- Det er nok fare for at jeg er ganske sliten i stemmen når jeg kommer tilbake til Kjerringøy, fortsetter Haukeland.
- Skulle gjerne hatt Tix rundt bordet
Artist Øystein Greni, sier at han også var nær ved å havne i en lik situasjon som Haukeland under innspillingen. Men han fikk avlyst en spillejobb, som gjorde at han da kunne være til stede på innspillingen.
- Andreas var sikkert veldig lei seg. Det gikk fint uten han, selv om det hadde vært fint at han var der. Men sånn er det jo når konserter bookes i forkant, sier Greni til Dagbladet.
Pressesjef i TV 2, Jan-Petter Dahl, forteller til Dagbladet hva som er grunnen til at TIX dermed hadde dobbeltbooket seg.

Derfor opptrådte hun ikke
- I noen tilfeller har artistene som er med i «Hver gang vi møtes» avtaler om andre oppdrag som ble booket før det ble avklart at de skulle delta i programmet. Det har også skjedd i tidligere sesonger at en artist har uteblitt fra en episode på grunn av et konsertoppdrag, sier Dahl til Dagbladet.
Han fortsetter:
- Vi skulle gjerne hatt Tix rundt bordet på lørdag, men vi kan likevel love en spennende, overraskende og ikke minst musikalsk flott opplevelse når Myra er hovedartist i lørdagens «Hver gang vi møtes», avslutter Dahl.