EN AV DEM KAN BLI ÅRETS TV-NAVN: Live Nelvik, Lars Monsen og Bård og Vegard Ylvisåker.
EN AV DEM KAN BLI ÅRETS TV-NAVN: Live Nelvik, Lars Monsen og Bård og Vegard Ylvisåker.Vis mer

Her er de nominerte til årets Gullruten

Vær med å stemme frem «Årets TV-navn»!

SEOGHØR.NO: I fjor var det NRKs Anne Rimmen som stakk av med «Se og Hørs Folkets pris» under TV-Norges store prisutdeling, den TV 2-sendte Gullruten. De nominert til «Årets tv-navn 2012», som deles ut under Gullruten i Bergen i mai, er:

Bård og Vegard Ylvisåker, TVNorge
Lars Monsen, NRK
Live Nelvik, NRK
Thomas Numme og Harald Rønneberg, TV 2

Du kan stemme frem vinneren HER!

Her er de øvrige nominerte til Gullruten 2012:

Beste underholdning
Hver gang vi møtes, produsert av Mastiff TV for TV 2
I kveld med Ylvis, produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge
Skavlan, produsert av Monkberry for NRK
Team Bachstad, produsert av NRK for NRK

Beste event
Hurtigruten, produsert av NRK for NRK
KORK og Dimmu Borgir, produsert av NRK for NRK
Nasjonal minnesermoni 22.7.11, produsert av NRK for NRK
VM i snowboard – slopestyle, produsert av NRK for NRK

Beste reality (konkurranse)
71 grader nord, produsert av Nordisk Film TV for TVNorge
Alt for Norge, produsert av Monster Entertainment for TVNorge
Mesternes Mester, produsert av Rubicon TV for NRK
The Voice, produsert av Nordisk Film TV for TV 2

Beste reality

Blanke ark, produsert av Monster Entertainment for TVNorge
Ingen grenser 2, produsert av Mastiff TV for NRK
Teenage boss, produsert av NRK for NRK
Trekant, produsert av NRK for NRK

Beste dokusåpe

Lovesikh, produsert av NRK for NRK
Salt & Pepper, produsert av Relation 04 Media for NRK
Tangerudbakken Borettsalg, produsert av Rubicon TV for TVNorge
Valdres Teens, Produsert av Rubicon TV for NRK

Beste TV-drama
Buzz Aldrin – hvor ble du av i alt mylderet?, produsert av Motlys for NRK
Dag 2, produsert av Kamerakameratene for TV 2
Lilyhammer, produsert av Rubicon TV for NRK
Taxi, produsert av NRK for NRK

Beste humorprogram
Brille, produsert av Funkenhauser Productions for NRK
Helt Perfekt, produsert av Feelgood SFT for TVNorge
Nytt på nytt, produsert av NRK for NRK
Nårje, produsert av Feelgood SFT for TV 2

Beste barne- eller ungdomsprogram

Barnas Supershow, produsert av NRK for NRK
Newton, produsert av NRK for NRK
Supernytt, produsert av NRK for NRK
Vaffelhjarte, produsert av NRK for NRK

Beste magasin- eller livsstilsprogram

Det blir bedre, produsert av Rubicon TV for TV3
Min ungdoms vår, produsert av NRK for NRK
Norsk attraksjon, produsert av NRK for NRK
Siffer, produsert av Teddy TV for NRK

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram
21 nyhetene, produsert av TV 2 for TV2
Brennpunkt, De tapte minuttene, produsert av NRK for NRK
Dagsrevyen, produsert av NRK for NRK
En liten øy i verden, produsert av Dokumentaravdelingen for TV 2

Beste TV-dokumentar

22.07.11, produsert av NRK for NRK
Brevet til Jens, produsert av Novemberfilm for TV 2
Indian Summer, produsert av Mediamente for NRK
Sju kammers – frontsøstrene, produsert av Mica film for NRK

Beste dokumentar- eller faktaserie
Beretninger om begynnelser, produsert av Storia for TV 2
Krigens pris, produsert av Flimmer film for TV 2
Overeksponert, produsert av NRK for NRK
Til bords med fienden, produsert av TV 2 for TV 2

Beste kvinnelige skuespiller
Agnes Kittelsen i «Dag 2», produsert av Kamerakameratene for TV 2
Ine Jansen i «Helt perfekt» produsert av Feelgood SFT for TVNorge
Kaia Varjord i «Taxi» produsert av NRK for NRK
Tuva Novotny i «Dag 2» produsert av Kamerakameratene for TV 2

Beste mannlige skuespiller

Adil Kahn i «Taxi» produsert av NRK for NRK
Anders Baasmo Christiansen i «Dag 2» produsert av Kamerakameratene for TV 2
Fridtjov Såheim i «Lilyhammer» produsert av Rubicon TV for NRK
Pål Sverre Valheim Hagen i «Buzz Aldrin – hvor ble det av deg i alt mylderet?», produsert av Motlys for NRK

Beste kvinnelige programleder
Else Kåss Furuseth i «Torsdag kveld fra Nydalen» produsert av Feelgood SFT for TV 2
Haddy N’jie i «Nasjonal minnesermoni» produsert av NRK for NRK
Linda Eide i «Norsk attraksjon» produsert av NRK for NRK
Selda Ekiz i «Newton» produsert av NRK for NRK

Beste mannlige programleder

Bård Ylvisåker i «I kveld med Ylvis» produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge
Hans Olav Brenner i «Brenner» produsert av NRK for NRK
Thomas Seltzer i «Trygdekontoret» produsert av NRK for NRK
Truls Svendsen i «Kvelden er din» produsert av Monster Entertainment for TV 2

Årets deltaker
Gro Marit Messmer i «Norske talenter» produsert av Monster Entertainment for TV 2
Hanne Mette Veiten Roterud i «Hellstrøm rydder opp hjemme» produsert av Monster Entertainment for TV3
Kari Sangro Olestad i «Ingen grenser» produsert av Mastiff TV for NRK
Sumeet Patpatia i «Lovesikh» produsert av NRK for NRK

Beste nye programserie
Brille, produsert av Funkenhauser Productions for NRK
Hver gang vi møtes, produsert av Mastiff TV for TV 2
I kveld med Ylvis, produsert av Funkenhauser Productions for TVNorge
Siffer, produsert av Teddy TV for NRK

Årets nyskapning
Gøy på landet, produsert av Monster Entertainment for TVNorge
Hurtigruten, produsert av NRK for NRK
Norges beste fighter, produsert av Filmhuset AS for Viasat4/TV3
Til bords med fienden, produsert av TV 2 for TV 2

Bli fan av Seoghør.no på Facebook her

Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255

Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på 2255@shf.no, ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.

LES OGSÅ: Dorthe: - Jeg nekter å tro at det er ufarlig