GLADE VINNERE: NRK-programmet Trekant stakk av med prisen for årets nyskapning og beste reality. Foto: SCANPIX
GLADE VINNERE: NRK-programmet Trekant stakk av med prisen for årets nyskapning og beste reality. Foto: SCANPIXVis mer

Her er årets «Gullruten»-vinnere

«Trekant» med to priser. Se stor liste her!

SEHER.NO: Årets utgave av TV 2-utdelingen «Gullruten» ble arrangert fredag kveld.

Dorthe Skappel (48) er som vanlig programleder for showet, som gikk av stabelen i Grieghallen i Bergen. Det var 68 nominerte til årets TV-prisutdeling.

- Nytt av året er en utvidelse innen realitygenrene, da de stadig utgjør en stor og vesentlig del av kanalenes konkurransearena, sier styreleder Leif Holst Jensen i Stiftelsen Gullruten på arrangementets hjemmesider.

Her er de nominerte (Vinnerne i uthevet tekst):


Årets hederspris:

Karen Marie Ellefsen


Beste underholdning:

ESC Eurovision Song Contest - Produsert av NRK for NRK
Ari & Per - Produsert av Rubicon TV for NRK
Senkveld med Thomas og Harald - Produsert av Monster Entertainment for TV 2
Gylne tider - Produsert av TV 2 for TV 2

Beste konkurransedrevet reality:

Maestro - Produsert av Nordisk Film TV for NRK
Norske talenter - Produsert av Monster Entertainment for TV 2
Alt for Norge - Produsert av Monster Entertainment for TVNorge
71 grader nord - Produsert av Nordisk Film TV for TVNorge

Beste reality:

Oppdrag Sognefjorden - Produsert av Flash Studio for NRK
Sjøsprøyt - Produsert av Medvind Media for NRK
Trekant - Produsert av NRK for NRK
Hellstrøm rydder opp - Produsert av Monster Entertainment for TV3

Beste dokusåpe:

Snøballkrigen - Produsert av f(x) produksjoner for NRK
Karanba! - Produsert av Tellus Works for NRK
Tangerudbakken Bortettslag - Produsert av Rubicon TV for TVNorge
Et lite stykke Thailand - Produsert av Skofteland film for TVNorge

Beste Tv-drama:

Himmelblå - Produsert av NRK for NRK
Koselig med peis - Produsert av Tordenfilm for NRK
Dag - Produsert av Kamerakameratene for TV 2
Den unge Fleksnes - Produsert av SF Norge for TVNorge

Beste humorprogram:

Hjerte til hjerte – Spelet - Produsert av NRK for NRK
Nytt på nytt - Produsert av NRK for NRK
Torsdag kveld fra Nydalen - Produsert av Feelgood Scene Film og TV for TV 2
Kongsvik ungdomsskole - Produsert av Seefood TV for TVNorge

Beste barne- eller ungdomsprogram:

Energikampen - Produsert av Fabelaktiv for NRK
Fin Fredag - Produsert av NRK for NRK
Supernytt - Produsert av NRK for NRK
Barnas supershow - Produsert av NRK for NRK

Beste magasin- eller livsstilsprogram:

Ikke gjør dette hjemme - Produsert av NRK for NRK
Svendsen om Hansen og Jensen - Produsert av Monster Entertainment for TV 2
Viggo på lørdag - Produsert av NRK for NRK
Villdyrlegen - Produsert av TV 2 for TV 2

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram:

Spekter – Oljefondet - Produsert av NRK for NRK
Brennpunkt: Med NAV i sikte - Produsert av NRK for NRK
Migrapolis: I beste mening hilsen FrP - Produsert av NRK for NRK
En dråpe luksus? - Produsert av Magnus Film & Tekst for TV 2

Beste TV-dokumentar:

Imagening Emanuel - Produsert av Medieoperatørene for NRK
Jeg vil takke livet - Produsert av Mediacircus tv for TV 2
Knut Sigve fra Folkestad - Produsert av Sant & Usant for TV 2
Å puste ut musikk - Produsert av News on Request for NRK

Beste dokumentar- eller faktaserie:

Hvem tror du at du er? - Produsert av Monster Entertainment for NRK
Spekter – en ond historie - Produsert av NRK for NRK
En sterk historie - Produsert av NRK for NRK
Livet på vent - Produsert av Nordisk Film TV for TV 2

Beste kvinnelige skuespiller:


Line Verndal i ”Himmelblå” - Produsert av NRK for NRK
Viktoria Winge i ”Koselig med peis” - Produsert av Tordenfilm for NRK
Tuva Novotny i ”Dag” - Produsert av Kamerakameratene for TV 2
Lene Kongsvik Johansen i ”Kongsvik ungdomsskole” - Produsert av Seefood TV for TVNorge

Beste mannlige skuespiller:

Anders Baasmo Chrisiansen i ”Koselig med peis” - Produsert av Tordenfilm for NRK
Stein Winge i ”Koselig med peis” - Produsert av Tordenfilm for NRK
Atle Antonsen i ”Dag” - Produsert av Kamerakameratene for TV 2
Anders Baasmo Christiansen i ”Dag” - Produsert av Kamerakameratene for TV 2

Beste kvinnelige programleder:

Haddy N’jie i ”TV-aksjonen” - Produsert av NRK for NRK
Anne Rimmen i ”Melodi Grand Prix – den norske finalen” - Produsert av NRK for NRK
Anne-Kat. Hærland i ”Lyngbø og Hærlands Big Bang” - Produsert av Rubicon TV og NRK for NRK
Ingerid Stenvold i ”VM-studio” - Produsert av NRK for NRK

Beste mannlige programleder:

Jon Almaas i ”Nytt på nytt” - Produsert av NRK for NRK
Thomas Seltzer i ”Trygdekontoret” - Produsert av NRK for NRK
Øyvind Mund i ”Gylne tider” - Produsert av TV 2 for TV 2
Eyvind Hellstrøm i ”Hellstrøm rydder opp” - Produsert av Monster Entertainment for TV3

Årets deltager:

Marie i ”Trekant” - Produsert av NRK for NRK
Manolis i ”Hellstrøm rydder opp” - Produsert av Monster Entertainment for TV 3
Alita i ”Robinson Ekspedisjonen” - Produsert av Strix Televisjon for TV3
Lars Johan i ”Et lite stykke Thailand” - Produsert av Skofteland Film for TVNorge

Beste nye programserie:

Ari & Per - Produsert av Rubicon TV for NRK
Karanba! - Produsert av Tellus Works for NRK
Livet på vent - Produsert av Nordisk Film TV for TV 2
Alt for Norge - Produsert av Monster Entertainment for TVNorge

Årets nyskapning:

Dansken & Fingern - Produsert av Feelgood Scene Film og TV for Viasat4
Trekant - Produsert av NRK for NRK
Dag - Produsert av Kamerakameratene for TV 2
Alt for Norge - Produsert av Monster Entertainment for TVNorge

Se og Hør Folkets Pris:

Ari & Per - NRK
Anne Rimmen - NRK
Truls Svendsen - TV 2
Dag Erik Pedersen - NRK

Bli fan av Seher.no på Facebook her

Sjekk ut våre nye mobilsider på http://m.seher.no

Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på seher@seher.no, ring vår tipstelefon 93076767 eller send sms/mms med kodeord SEHERTIPS til 1901.

LES OGSÅ: - Vil ikke fikse på ansiktet