Høstens «Skal vi danse» er halvveis i sesongen, og det er bare seks kjendiser igjen i konkurransen.
Det krever enorm psykisk og fysisk innsats for å delta i dansekonkurransen, og som kjent er deltakerne nødt til å trene flere timer daglig for å komme seg videre hver uke.
I tidligere sesonger har flere av deltakerne rast ned i vekt som følge av all treningen. For eksempel i 2016, så kunne Jenny Jensen avsløre at hun hadde rast ned 12 kilo under «Skal vi danse».

- veide jeg mer enn jeg har gjort noen gang
I år er det imidlertid flere av deltakerne som har gått opp i vekt etter at de begynte å svinge seg på parketten.
- Spiser alltid mye
Blant dem er tidligere «Paradise Hotel»-vinner Martine Lunde (22), som avslører til Dagbladet at hun de siste ukene har vært gjennom en liten vektøkning.
- Jeg har faktisk gått opp fem kilo. Jeg forstår det ikke, men jeg spiser kanskje mer og har tenkt at jeg trenger mer nå som jeg trener så mye, forteller hun og fortsetter:
- Jeg skjønner jo nå at jeg kanskje har unt meg litt mye. Jeg spiser alltid mye og det jeg vil, og noen ganger har jeg tenkt at jeg har trent så mye at jeg har kjøpt meg to desserter, sier hun.

Selv om den populære TV-profilen og bloggeren har gått opp noe kilo, bryr hun seg fint lite.
- Jeg bryr meg ikke om hva som står på vekta, og fem kilo synes ikke noe særlig på kroppen uansett, sier Lunde til avisen.
Saken fortsetter nedenfor.
Følsom sending
Martine Lunde er blant kjendisene som uke etter uke har imponert på parketten i Nydalen, sammen med proffdanser Fredric Brunberg.
For et par uker siden ble det imidlertid følsomt for den ellers sprudlende Martine, da hun havnet i danseduell mot kjæresten Aleksander Sæterstøl (22).

- Kjipt å se Martine bli så lei seg
Det var sistnevnte som fikk færrest stemmer, og røk ut av konkurransen.
I etterkant av kjærestens exit fra «Skal vi danse», tok Martine Lunde til Instagram og delte et personlig innlegg om den spesielle situasjonen som oppsto.
«Dette var en helt jævlig situasjon å være i. Vi visste at dette kunne skje, men da det først skjedde knakk jeg helt sammen», skrev hun blant annet.
Saken fortsetter nedenfor.

Likevel påpekte Martine Lunde at hun er svært takknemlig for tiden de fikk sammen i programmet.
«Jeg er så takknemlig for at Aleksander og jeg fikk oppleve halve «Skal vi danse» sammen. Selv om ting er veldig kjipt akkurat nå, så er jeg ekstremt glad for å gå være med videre», skrev hun.
Fant lykken i realityprogram
22-åringen ble for alvor kjent da hun i fjor stakk av med seieren i realityprogrammet «Paradise Hotel». Fra før var hun allerede kjent for flere, med tusenvis av følgere i sosiale medier.

Var kjærester i skjul
Det var under deltakelsen i TV3-programmet at Lunde falt pladask for sin nåværende kjæreste. Det oppsto varme følelser inne på hotellet, og kort tid etter endt innspilling, kunne de avsløre overfor Se og Hør at de var blitt kjærester.
- Vi har egentlig vært sammen siden vi kom hjem fra hotellet i mars, men har valgt å holde det hemmelig. Det har etter hvert blitt veldig mye mas, og folk har nok skjønt at vi er kjærester. Så nå velger vi å fortelle det, sa Martine i mai i fjor.
Saken fortsetter nedenfor.
Selv om turtelduene har danset med hver sin dansepartner i årets «Skal vi danse», har de ikke følt noe på sjalusi.
- Jeg tror at folk håper at vi skal føle på sjalusi, sa Lunde til Se og Hør under en tidligere «Skal vi danse»-sending.
Aleksander påpekte at paret, sammen med sine respektive dansepartnere, tilbringer mye tid sammen.
- Vi har blitt som en familie. Lillian har blitt som en storesøster for meg, og Fredric har blitt som en storebror, sa han.
LES OGSÅ: Veide 120 kilo - nå vil hun inn på «Farmen»
