- Hadde helt klart vært med i «Sofa»

Truls Svendsen og Cecilie Skog var spreke polfarere i «Tjukken & Lillemor», men...

SEOGHØR.NO: I vinter har den umake duoen Truls Svendsen (42) og Cecilie Skog (40) sjarmert seerne i «Tjukken og Lillemor» på TV2.

Etter spesielle tisse-utfordringer, oppsiktsvekkende solbrenthet og fysiske utfordringer skituren over Grønland, har de to til sammen sikret seg fire «Gullruten»-nominasjoner.

Komiker Truls Svendsen fortalte til Seoghør.no i høst at han gikk ned drøye 20 kilo i forbindelse med TV-ekspedisjonen. Men på spørsmål om hvilket annet reality-program han kunne tenkt seg å delta i, er ikke fysisk aktivitet noen prioritering.

- For min del så måtte det helt klart ha vært «Sofa». For der er jeg så ofte allerede. Jeg har bare ikke kamera på, sier Truls humørfylt til Seoghør.no.

- Jeg kan komme innom den sofaen jeg, stemmer eventyrer Cecilie Skog i etter en liten tenkepause.

Se hele intervjuet med Truls og Cecilie øverst i saken!

SPREKE PARTNERE: Eventyrer Cecilie Skog pisket komiker Truls Svendsen i form til TV2-programmet «Tjukken og Lillemor». Men skulle han ha vært med i et nytt realityprogram, ville han sittet på rumpa. Foto: TV 2 Vis mer

NRK-programmet «Sofa», der deltakerne filmes mens de kommenterer TV-programmer fra sofakroken, er faktisk en av konkurrentene til «Tjukken og Lillemor» - i «Gullruten»-kategorien for beste nye programserie.

Under polferden i «Tjukken og Lillemor» gav både Truls og Cecilie mye av seg selv, i tillegg til å presse kroppen til det ytterste. Innsatsen i programmet har dessuten sikret dem en nominasjon i hver sin «beste programleder»-kategori.

- Jeg kunne jo prøvd å være litt sånn kul på det, men det er så stas! Jeg blir fantastisk glad, sier Truls til Seoghør.no om «Gullruten»-nominasjonene.

Få et gjensyn med noen av de mest minneverdige scenene fra «Tjukken og Lillemor» nedenfor:

Her er alle de nominerte til Gullruten 2015:

Beste underholdningsprogram:

«Trygdekontoret» NRK

«Tjukken og Lillemor» TV 2

«Monsen på villspor» NRK

«I kveld med Ylvis LIVE» TVNorge

 

Beste konkurransedrevne reality:

«Farmen» TV 2

«The Biggest Loser Norge» TVNorge

«Alt for Norge» TVNorge

«Mesternes Mester» NRK

 

Beste reality:

«Sweatshop - dødsbillig mote» Aftenposten TV

«Sofa» NRK

«Adils hemmelige dansere» NRK

«Jegertvillingene» TVNorge

 

Beste dokusåpe:

«Jul i Tangerudbakken» TVNorge

«Hundepatruljen» TV3

«Fjorden Cowboys» TV 2

«Iskrigerne» TV 2

 

Beste TV-drama:

«Kampen for tilværelsen» NRK

«Frikjent» TV 2

«Kampen om tungtvannet» NRK

«Øyevitne» NRK

 

Beste humorprogram:

«Karl Johan» NRK

«Thomas Giertsen: Helt perfekt» TVNorge

«Kollektivet» TV 2

«Neste sommer» TVNorge

 

Beste barne- eller ungdomsprogram:

«Best i mest» NRK

«Elias på nye tokt» NRK

«MK-X» NRK

«Rodde og Kikkan» NRK

 

Beste magasin- eller livsstilsprogram:

«Nasjonalgalleriet» NRK

«Folkeopplysningen» NRK

«Helt vilt» TV 2

«Normal galskap» NRK

 

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram:

«Operasjon konspirasjon»TV 2

«Brennpunkt: Kampen om tiden» NRK

«Korrespondenten spesial, Nord-Korea» TV 2

«Sportsrevyen» NRK

 

Beste TV-dokumentar:

«Glade jul» NRK

«Jeg er Kuba» NRK

«Light fly, fly high» NRK

«Brennpunkt: Den siste reisen» NRK

 

Beste dokumentar eller faktaserie:

«Lille Norge og stormaktene» NRK

«Født i feil kropp» TV 2

«Alliert og alene» NRK

«Drømmen om Europa» NRK

 

Beste kvinnelige skuespiller:

Anneke von der Lippe «Øyevitne» NRK

Trine Wiggen «Kampen for tilværelsen» NRK

Ida Elise Broch «Lilyhammer» NRK

Maibritt Saerens «Kampen om tungtvannet» NRK

 

Beste mannlige skuespiller:

Nicolai Cleve Broch «Frikjent» TV 2

Bartek Kaminski «Kampen for tilværelsen» NRK

Trond Fausa Aurvåg «Neste sommer» TVNorge

Dennis Storhøi «Kampen om tungtvannet» NRK

 

Beste kvinnelige programleder:

Anne Lindmo «Lindmo» NRK

Helene Sandvig «PULS» NRK

Cecilie Skog «Tjukken og Lillemor» TV 2

Ingunn Solheim «Debatten» NRK

 

Beste mannlige programleder:

Bård Ylvisåker «I kveld med Ylvis LIVE» TVNorge

Truls Svendsen «Tjukken og Lillemor» TV 2

Thomas Seltzer «Trygdekontoret»NRK

Thomas Numme «Senkveld med Thomas og Harald» TV2

 

Årets deltaker:

Enok Groven «Anno» NRK

Finn Olav Odde «Farmen» TV 2

Jan Ridd og Silvia Leine «Sofa» NRK

Kristoffer og Kristin Hopsdal «Ønskebarn» TVNorge

 

Beste nye programserie:

«Sofa» NRK

«Tjukken og Lillemor» TV 2

«Hvem bryr seg» TV 2

«På bortebane» NRK

 

Beste event eller sportssending:

«VM på ski» NRK

«VM i sjakk» NRK

«Gullruten 2014» TV 2

«Bli med ut med PULS og FBI» NRK

 

Årets nyskapning:

«#dumpa» NRK

«Bertrands metode» TV3

«Mellom bakkar og berg» TVNorge

«Hvem bryr seg» TV 2


Publikumsprisen:

Henriette Steenstrup, Anne Rimmen, Lisa Tønne, Kadafi Zaman, Truls Svendsen, Pernille Sørensen, Martin Beyer-Olsen, Vegard og Bård Ylvisåker, Erik Solbakken og Otto Robsahm er nominert til «Publikumsprisen».

«Gullruten» arrangeres i Bergen den 9. mai.

LES OGSÅ: Kari Traa fikk saks i øyet