SEOGHØR.NO: Fredag kom sjokknyheten om at den australske skjønnheten Miranda Kerr (30) og den britiske skuespilleren Orlando Bloom (36) går hvert til sitt etter seks år som kjærester.
Paret giftet seg sommeren 2010.
Men i motsetning til de fleste andre par som er i skilsmissefasen nekter de å la bruddet gå ut over vennskapet - og barnet deres.

Dagen etter bruddet ble kjent tok de derfor med seg lille Flynn (2) på spasertur i New Yorks solfylte gater, og la turen innom eksklusive Upper East Side. Og da 2-åringen fikk lyst på iskrem hoppet pappa Orlando galant over murgjerdet i Central Park, og kom tilbake med en deilig saftis som den lille guttungen nøt i armkroken til sin verdensberømte supermodell-mamma.
Paret annonserte bruddet i en felles pressemelding via en av deres talspersoner, skrev E!Online da bruddet ble kjent:
- I en felles uttalelse kunngjør Orlando Bloom og Miranda Kerr at de har levd hver for seg de siste månedene. Etter seks år i forhold, har de nylig bestemt seg for gå gjennom med separasjonen.

Og ifølge HelloMagazine skal det at de to de siste årene har vært travelt opptatt på hver sin kant av verden med filminnspillinger og moteoppdrag, ha vært en avgjørende faktor for at de to valgte å gå hvert til sitt.
Tidligere i år begynte bruddryktene å svirre etter at den australske skjønnheten postet bilder av seg selv uten gifteringen på. Under en cocktail-fest i L.A. i januar, hvor hun ankom den røde løperen alene, fortalte hun People at ærlighet og kommunikasjon er nøkkelfaktorene i et forhold som er preget av lange avstander.

Hun fortalte også at ekteparet ikke så for seg å få flere barn med det første:
- Vi elsker perioden Flynn er i nå. Han er virkelig helt vidunderlig og fantastisk. Vi er begge veldig travle for øyeblikket, og synes derfor at det er bedre å ha denne tiden sammen, enn å haste med å få flere barn, fortalte hun den gang, ifølge Mirror.
Kerr er kjent for å ha lånt sitt vakre ytre til motegiganter som Victoria's Secret og Mango, mens Orlando Bloom har spilt i filmer som «Ringenes Herre», «Pirates of the Caribbean» og «Troja».
Fra 11. desember blir han å se i del to av «Hobbiten».
LES OGSÅ: Miranda Kerr la igjen BH-en hjemme