Det har kokt rundt eksblogger Sophie Elise Isachsen (27) og fisker Isak Dreyer (28) etter at de i fjor fant tonen under innspillingen av «Farmen kjendis».

Se video: Hemmelig romanse avslørt
Etter at Se og Hør i januar trykket romantiske bilder av de to realitydeltakerne sammen i Oslo, har det vært enorm interesse rundt forholdet. Paret selv har holdt kortene tett til brystet, men har delt flere kryptiske meldinger om hverandre på sosiale medier.

Reiste fra kjæresten
I mars reiste Isak på ekspedisjon til Grønland, noe som naturlig nok satte forholdet på prøve.
- Jeg er ikke sammen med ham akkurat nå, nei. Legg merke til at jeg sier akkurat nå. Det kommer sikkert til å skje igjen, fortalte Sophie Elise nylig i podkasten «The Kåss Furuseths».

Nå ser det ut til at hun har fått rett i sin «spådom». Som Se og Hørs nye bilder viser, gikk paret hånd i hånd under et møte i Danmark nylig.

Bildene er tatt på flyplassen i København i slutten av juni, og det kan se ut til at Sophie Elise har reist for å møte Isak som var på vei tilbake fra Grønland-ekspedisjonen.


Rosa crocs
På sosiale medier har eksbloggeren også delt bilder fra en venninnetur til København i samme tidsrom.

- Det er ingen hemmelighet
Observante følgere har lagt merke til et bilde Sophie Elise da delte på Insta-story av føttene deres – der Isak er gjenkjennes med sitt uvanlige fottøy.

Dreyer hadde nemlig på seg rosa crocs, noe han også er iført på bildene fra flyplassen …
«Det kalles mote, sjekk det ut», skriver Sophie Elise til bildet.
Komplisert relasjon
Det var Dreyer som i februar stakk av med seieren i «Farmen kjendis», og på finalefesten kom han og Sophie Elise sammen.
- Frem til nå har det vært komplisert, så jeg tror det kommer til å bli bedre fra her, fortalte Sophie Elise den gangen til Se og Hør.

Hun bekreftet at de to datet, og hadde møtt hverandres foreldre.
Men kort tid senere oppsto det tilsynelatende problemer. Da delte influenseren flere mystiske innlegg, der hun ga uttrykk for at hun sto midt i en vanskelig situasjon.
«Det har ikke vært så enkelt for meg å være åpen på sosiale medier om livet mitt i det siste. Ting som har sirkulert på sosiale medier er dessverre bare toppen av isfjellet, og jeg har prøvd å håndtere det privat. Nå har jeg skjønt PÅ’N IGJEN … hva jeg fortjener og ser frem til å «komme tilbake» til meg selv igjen», skrev hun på Instagram.

Får massiv kritikk: - Kvalmt
Angret
Like etterpå «svarte» Dreyer i sine egne mediekanaler med en angrende tekst og et bilde av seg selv.
«På bildet sitter en som ikke har vært den beste utgaven av seg selv. Unner ikke Sophie noe av de hun går gjennom nå», skrev nordlendingen.
Likevel skal paret ha kommet seg gjennom den vanskelige perioden, og i april var Sophie Elise langt mer håpefull da hun gjestet podkasten «Janka og Marte».
- Jeg tenker at akkurat nå er jo han på ekspedisjon på Grønland og skal være borte i tre måneder. For meg har det vært sånn at jeg visste da vi kom ut fra «Farmen» at det kom til å være hengende over oss så lenge. Og etter vi kom «ut» ble det enda mer – og så den Grønland-turen. Så jeg føler vi må gjennom alt dette, så kan man eventuelt si at vi er kjærester, hvis man har klart alt det der, fortalte hun den gangen.

Hinter om sivilstatus
Holder forholdet privat
De siste månedene har det vært stille rundt den mye omtalte romansen, men i april fortalte Dreyer til KK at han bor hos Sophie Elise, og overfor Dagbladet Magasinet fortalte han hva han liker best med henne.
- Noe av det jeg liker med Sophie er at hun er hundre prosent ekte, fortalte bodøværingen til Dagbladet Magasinet, men var taus når det kom til spørsmål om forholdet:
– Jeg har bestemt meg for å ikke snakke om det. Jeg kan snakke om eksen min fordi det er over og ferdig, men ting jeg er i nå, som jeg er engasjert i og liker, vil jeg ha for meg selv. Det er bare mitt, fortalte han til avisen.
Nå som Dreyer er ferdig med sin ekspedisjon, kan det altså se ut til at de varme følelsene på nytt har blusset opp mellom kjendisparet.
LES OGSÅ: Snakker ut om dramaet