Nå har imidlertid 34-åringen bestemt seg for å si fra seg sin rolle i slagerkonkurransen, ifølge VG. Grunnen skal være at hun jobber med et nytt program.
– Det står ikke på viljen! Jeg ville være programleder igjen. Men det krasjer med et nytt programkonsept, som jeg jobber med. Dessverre får jeg ikke gjort begge deler, sier Stokstad til avisen.
I juni ble det kjent at Stokstad MGP-makker Per Sundnes har byttet kanal til TV3, for blant annet å være med i en nyinnspilling av programmet «Homsepatruljen».
Foreløpig er det ikke kjent hvem som skal ta over rollen som MGP-programledere.
– Det er viktig for oss at MGP, med sin lange historie,ikke stivner i en form. Derfor ser vi etter programledere som kan ta musikkonkurransen enda videre. Som både kan sette sitt eget merke på showet – og ivareta en av de aller sterkeste merkevarene vi har på TV, sier NRKs underholdningsredaktør, Charlo Halvorsen, til VG.
Bli fan av Seoghør.no på Facebook her
Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255
Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255.
LES OGSÅ: - De tror jeg er en av deltagerne