Den 79 år gamle skuespilleren og sangeren sovnet inn på Bærum sykehus seint mandag kveld med familien rundt seg.
Geir Børresen var med i en rekke barneprogrammer på NRK i 1970-, 1980- og 1990-årene, der han blant annet ga liv til hunden Labbetuss og til Max Mekker.
Han hadde også suksess som plateartist med musikken om Smurfene.
Børresen var ansatt ved Nationaltheatret i 20 år.
Han etterlater seg kona Wenche, barn og barnebarn.
Rammet av kreft
Den folkekjære kjendisen ble født i Oslo, men bodde det meste av sitt voksne liv i Asker.
Det var i fjor den tidligere skuespilleren oppdaget noe som skulle endre den rolige pensjonisttilværelsen.
Da ble det oppdaget en stor kreftsvulst i tarmene hans.
Til Se og Hør fortalte han at svulsten var på størrelse med en tennisball. Dersom det hadde blitt oppdaget tidligere, hadde den sannsynligvis ikke vokst seg så stor, fortalte han.
- Alt jeg hørte var ordene «Du har kreft!», sa Børresen til Se og Hør.
- Absurd
I tillegg til å være kjent som Max Mekker og Labbetuss, har Børresen gitt ut tre LP-plater med Smurfe-sanger, spilt i TV-serien «Venner og fiender» og var ansatt ved Nationaltheatret i 20 år.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger