Den nye kvinnen i hans liv heter ifølge Sky News Francesca Pascale (27) og er hele 49 år yngre enn Berlusconi.
- Jeg er forlovet til en kvinne fra Napoli. Det er offisielt. Hun er så mye som 49 år yngre enn meg, så det er litt i overkant.
- Hun er vakker på utsiden, men enda vakrere på innsiden, sa Berlusconi på en av TV-kanalene han eier, ifølge Sky News.
At Berlusconi har vært beskyldt for en rekke sidesprang og å blant annet ha arrangert private sex-fester, i tillegg til at han er blitt dømt for skattesvik, ser ikke ut til å bekymre det som blir hans tredje kone.
Skandaler på rekke og rad
Den tidligere statsministeren ble i fjor også tatt på fersken i å stirre på rumpen til Danmarks statsminister Helle Torning-Schmidt under et EU-toppmøte i Brussel.
Ifølge flere italienske aviser skal han også ha sex-sjikanert Tysklands forbundskansler Angela Merkel i en telefonsamtale med det som skal ha vært hans hallik.
Berlusconi har tilsammen fem barn fra sine to tidligere ekteskap.
Selv har han avvist i retten at det festene han arrangerte var knyttet til sex.
- Jeg avviser at det forekom noen seksuelle scener, sa han til retten ifølge Sky News.
LES OGSÅ: Her sjekker Berlusconi danske Helles rumpe