Vi er godt inne i den tredje uken i «Farmen kjendis», og tirsdag får TV-seerne se at TV-profil Aleksander Sæterstøl (27) blir svært preget når deltakerne - i kjent stil - skal slakte en gris.
Til Se og Hør forteller Sæterstøl tirsdag at det tårevåte øyeblikket også hadde noe å gjøre med savnet etter kjæresten gjennom snart seks år, Martine Lunde (26), som deltok i det samme TV 2-programmet i 2019.
- Greia er at jeg lengtet hjem. Og da vi skulle slakte den grisen tenkte jeg bare på kjæresten min, for da hun var med i «Farmen kjendis» ble hun veldig lei seg da de slaktet. Jeg ble lei meg, også fordi vi tok livet av den grisen bare for å lage TV. Det var jæskla kjipt rett og slett, uttaler han.
- Helt elektrisk
Selv om savnet etter kjæresten preget ham, gikk det likevel fint, ifølge 27-åringen.

Inngikk utro-pakt
- Ja, for det var så mye å gjøre der inne hele tiden. Og så visste jeg jo at Martine ville at jeg skulle være der inne lengst mulig. Men jeg savnet alt. Mat, familie, telefonen, vennene mine - og henne. Men det gikk overraskende fint.

Hjemkomsten, den var imidlertid av det følelsesladde slaget.
- Det var helt elektrisk! Jeg hadde ikke sett henne på veldig lenge, var spent og sa ingenting til henne før jeg sto der. Da jeg kom hjem sto hun og vasket leiligheten, for hun skulle ha vorspiel dagen etter, sier han og ler.
Følelsene blusset opp
Den tidligere «Paradise Hotel»- og «Skal vi danse»-deltakeren legger til:
- Det var veldig, veldig godt å se henne igjen.

- Jeg ble forbannet
Sæterstøl mener oppholdet på «Farmen kjendis», og noen ukers «pause» for paret, bare har gjort godt.
- Jeg tror sånt kan være ganske sunt. Jeg følte meg nyforelsket da jeg kom hjem, og hadde jo nesten glemt hvordan hun så ut, ha ha. Det var deilig å kjenne på de sterke følelsene på ny, forteller «Farmen kjendis»-deltaker Aleksander Sæterstøl til Se og Hør.
Det var Elin Tvedt som måtte takke for seg i søndagens tvekamp. Onsdag er det duket for nytt førstekjempevalg.
LES OGSÅ: - Havnet midt oppi det