Det å feire jul i fengsel kan for de aller fleste høres nokså sørgelig ut. For kjente fjes som Joe Exotic (57) og Mossimo Giannulli (57), som sitter bak lås og slå, er nok denne julen annerledes enn hva de er vant til.
Heldigvis for fengselsfuglene, disker fengslene opp med en aldri så liten julemeny for de innsatte. TMZ, gjengitt av New York Post, har fått kloa i menyene, og melder om hva de fengslede kjendisene har fått å bite i under den store høytiden.

Bildejuks-anklager: - Pappfigurer
Roastbiff og ostekake
«Full House»-skuespiller Lori Loughlin (56) skal ha fått indisk høne i saus, samt roastbiff med pepperrotsaus i julen. Hun skal også trolig ha inntatt pilaff, et rundstykke med honning- og eplesmør, smørstekt rosenkål, ostekake med gresskar, fersk frukt og fått valget mellom grateng eller bakt potet.
Denne uken ble det for øvrig kjent at 56-åringen hadde sonet ferdig dommen på to måneder bak fengselsmurene i kvinnefengselet FCI Dublin, etter universitetsskandalen i fjor. Det betyr at hun nå er en fri kvinne.

Ektemannen og klesdesigneren Mossimo Giannulli (57) - som soner en dom på fem måneder - skal muligens ha forsynt seg med roastbiff, ovnsbakt makaroni og ost, yams, grønne bønner, to rundstykker, pekanpai og en halv kylling i fengselet USP Lompoc i California.

Dømt til ti år - løslatt
Loughlin og Giannulli var tiltalt for å ha betalt 500.000 dollar, rundt 4,5 millioner kroner, for å sikre sine to døtre Olivia Jade (21) og Isabella Rose Giannulli (22) plass på University of Southern California, ved at de ble oppført som rekrutter på universitetets rolag, til tross for at ingen av jentene drev med roing.
Makaroni og ost
Joseph Allen Maldonado-Passage, bedre kjent som Joe Exotic, har sannsynligvis fått mesket seg med maisbrød, makaroni og ost, sukkererter og gresskarpai i fengselsdrakten. Han skal også ha fått servert ovnsbakt høne og quiche med spinat under sin første jul av soningen på 22 år i fengselet FMC i Texas.

Exotic ble for alvor kjent gjennom den spinnville Netflix-dokumentaren «Tiger King» i år. 57-åringen ble i januar dømt for 17 tilfeller av dyremishandling, og for å ha planlagt leiemord ved to tilfeller på sin årelange erkefiende, Carole Baskin (59).
Ovnsbakt kyllingbryst og sundae
I fengselscellen i Wende Correctional Facility i New York, har John Lennons drapsmann, Mark David Chapman (65), angivelig fortært ovnsbakt kyllingbryst, krydret kyllingsaus, potetmos, squash med saus, rundstykker med smør og en sundae til dessert.

65-åringen skjøt og drepte Lennon utenfor leiligheten til «The Beatles»-medlemmet i desember 1980 i New York City. Siden har Chapman sittet i fengsel for det overlagte drapet. Underveis har forbryteren søkt om flere prøveløslatelser - senest i år - men uten hell.
LES OGSÅ: Tinderdate dømt for drap og voldtekt