Gwyneth Paltrow (46) fikk sitt store gjennombrudd med den romantiske komedien «Shakespeare in Love» fra 1998. Her spilte hun Viola de Lesseps, og rolleprestasjonen ga henne en Oscar-statuett for beste kvinnelige hovedrolle.
Paltrow var den gang 26 år gammel, og ble en verdenskjent stjerne over natten.
Saken fortsetter nedenfor.

- Det forandret livet mitt. Jeg tror aldri det ble normalt igjen, innrømmet hun nylig i et intervju med Variety.
Samtidig avslørte Paltrow at hun opprinnelig takket nei til rollen som gjorde henne til superstjerne.
Grunnen: Kjærlighetssorg over Brad Pitt!
Fra 1994 til 1997 var Paltrow nemlig i et forhold med den 55 år gamle Hollywood-stjernen, kjent fra filmer som «Fight Club» og «Ocean's Eleven».

Vil heller ta narkotika enn å spise kunstig mat
Duoen var også forlovet, men Paltrow har tidligere fortalt at bryllupet aldri ble noe av fordi hun ikke følte seg klar for å gifte seg i en alder av 24 år.
Orket ikke lese manus
Da hovedrollene til «Shakespeare in Love» skulle besettes i 1997, var det flere store navn på listen.
- Det var lenge ment at Julia Roberts skulle ha rollen, men så falt den filmversjonen hun var ment for sammen. Da den endte opp hos Miramax var jeg den første personen de tilbød rollen til, forklarte Oscar-vinneren til Variety.
Saken fortsetter under.

- Brad Pitt truet Harvey med juling etter det han gjorde mot Gwyneth
Men 26 år gamle Gwyneth Paltrow var ikke interessert.
- Jeg var midt oppi et fryktelig brudd, delte hun og siktet til Brad Pitt, som hun altså på denne tiden var sammen med.
- Ideen om å dra til England og være så langt hjemmefra fristet bare ikke. Jeg leste ikke en gang manuset. Jeg var typisk: «Jeg klarer ikke lese noe som helst nå. Jeg går gjennom en skikkelig tøff periode».

Takknemlig for at bruddet skjedde da det gjorde
- Jeg elsket ham
Paltrow og Pitt møttes på settet til thrilleren «Seven» i 1994, og falt fullstendig hodestups for hverandre.
- Jeg elsket ham. Han var så vakker og søt. Jeg mener, det var Brad Pitt, fortalte hun til Howard Stern i 2015.
- Han var altfor bra for meg, la hun blant annet til.
Saken fortsetter nedenfor.
Enden på visa ble likevel til at Paltrow takket ja til rollen i «Shakespeare in Love», et valg som i etterkant endte opp med å gjøre henne til en av Hollywoods mest ettertraktede skuespillere.
- Da jeg først fikk meg til å lese manuset klarte jeg ikke å legge det fra meg. Det var perfekt, sa hun til Variety.
Kjæreste med Ben Affleck
Den talentfulle jenta forelsket seg kort tid etter bruddet i nok en filmkjekkas.
Ben Affleck (46), som også stod på rollelisten til «Shakespeare in Love», var den gang en het nykommer i Hollywood, etter å ha vunnet Oscar for manuset til «Good Will Hunting».

Derfor giftet hun seg ikke med Ben Affleck
- Han var ikke på en bra plass i livet da vi var sammen, fortalte Paltrow om Affleck til Howard Stern i 2015.
- Jeg tror at når du er i 20-årene, så er det lett å falle for et pent utseenede. Når man er ung er man oftere mer overfladisk og umoden. Da er det lett å tro at det validerer deg som menneske å være sammen med en pen person. Det stemmer ikke.
Også dette forholdet tok slutt etter tre år, og i 2002 falt hun for «Coldplay»-vokalisten Chris Martin (41). Han er også far til barna hennes Apple (14) og Moses (12). Etter ti års ekteskap gikk også dette forholdet i vasken.
Saken fortsetter nedenfor.

Chris Martin åpner seg om skilsmissen
- Jeg er «fucked up»
Eksene har klart å beholde et nært vennskap i etterkant av skilsmissen.
Sommeren 2017 innrømmet tobarnsmoren at det er hun selv som har vært hovedgrunnen til mange av bruddene hun har vært gjennom.
- Jeg har ødelagt så mange forhold. Jeg er faktisk en ganske god venn, søster, datter og mor, men jeg er «fucked up» og på mitt mest sårbare når det kommer til den romantiske delen, forklarte hun på podcasten «Girlboss», ifølge Contactmusic.com.
Saken fortsetter nedenfor.
Nygift og lykkelig
Fem måneder etter bruddet fra Chris Martin våren 2014, ble Paltrow linket til «Glee»-produsenten Brad Falchuk (47).
Høsten året etter bekreftet duoen at de var kjærester, og i september giftet de seg i en intim seremoni i sin egen hage i Hamptons i New York.

avslører endelig detaljer rundt bryllupet
- Det er fantastisk, fortalte 46-åringen om livet som gift i et intervju med WSJ i desember.
- Jeg føler kanskje man er bedre rustet til å velge livspartner når man er halvveis i livet. Men generelt må man velge sin ektefelle mye tidligere på grunn av hele forplantningsdelen, delte hun videre, og fortsatte:
- For meg har det vært en prosess, og jeg føler meg utrolig heldig som har møtt denne personen som er en fantastisk og ekte partner.
Saken fortsetter under.
Ettersom Falchuk har to barn fra et tidligere ekteskap, er Gwyneth Paltrow nå blitt bonusmamma for hans barn, i tillegg til å ha to barn selv.
- Med tenåringer i hus må man trå varsomt. Det er ganske intenst, denne tenåringsgreia. Jeg har aldri vært stemor før, og har ikke peiling på hvordan det gjøres, har hun uttalt.
LES OGSÅ: Angelina Jolie og barna overrasket med sjelden opptreden
