Nylig ble det kjent at Økokrim har tatt ut tiltale mot en arkitekt i forbindelse med to byggeprosjekter han var involvert i. Begge prosjektene er knyttet til fritidseiendommer.
Et av disse er hytta til ekteparet Pernille Sørensen (45) og Dagfinn Lyngbø (50), som nå må rive deler av hytta grunnet det som angivelig er arkitektens feilinformasjon til kommunen, ifølge VG.
Parets advokat, Roar Lillebergen, sier til avisen:
- Denne saken, som Sørensen og Lyngbø uforskyldt har havnet i, har vært og er en belastning for ekteparet.
Han legger til at paret ikke er involvert i straffesaken.

Derfor falt hun for Dagfinn
Arkitektens advokat har sagt til DN:
- Han er uenig i tiltalen og synes det er tøft å nok en gang måtte stå opp og forsvare seg. Han hadde håpet at han kunne legge dette bak seg og sone sin dom.
Pernille Sørensen og Dagfinn Lyngbø kjøpte hytta og overtok eiendommen på Tjøme i 2014. I søknaden til Færder kommune i februar i år er det ifølge VG tre vesentlige endringer som ekteparet ønsker å utføre i tråd med kommunens ønsker:
Takhøyden i underetasjen reduseres, trapp og terrasse mot vest rives og tas ut av søknaden, ny trapp mot vest tas ut av søknaden. Brygge rives og tas ut av søknaden.
Denne saken ble først publisert på Børsen.no
LES OGSÅ: Selger drømmehytta