Vi har en finale! Siste delfinale av «Melodi Grand Prix» er over, og de siste tre finalebillettene er delt ut.
Første artist videre ble Eline Thorp. Atle Pettersen ble den andre til å ta seg videre. Den siste deltaker videre ble Skrellex.

- Jeg er overlykkelig
Pettersen brukte anledningen på scenen til å sende et stikk til NRKs anmelder Espen Borge. Borge ga nemlig Pettersens låt «Masterpiece» en terningkast 1.
- Tidenes klammeste låt. Dette her klarer jeg ikke, ass. Jeg vil slutte som musikkanmelder for alltid, var blant det Borge skrev i sin anmeldelse.
Til Se og Hør er det en lattermild Pettersen som svarer på spørsmål om stikket til anmelderen.

Innrømmer: - Sulten på revansj
- Vi må ha litt show, det må være lov. Det er bare kjærlighet, og det ble sagt med glimt i øyet!
Deilig å få vist at jeg er verdig en finaleplass. Finalen neste lørdag blir Pettersens andre MGP-finale.
- Det føles helt surrialistisk. Veldig gøy.
Kveldens første finalist ble Eline Thorp, som ble mildt sagt overrasket.
- Det føles helt surrialistisk. Veldig gøy!
- Du har jo vært åpen om sceneskrekken. Hvordan blir det å stå på scenen foran over 8000 i Trondheim?

Hyller broren etter skrekkulykken
- Det blir spennende, og veldig bra! Vi tar en ting av gangen, så får det bare gå fint, ler hun overfor Se og Hør.
Kveldens siste finalist, Skrellex, var også overrasket over å ta seg videre.
- Det er helt uvirkelig. Jeg trodde jeg skulle ryke ut. Så jeg var så klar for å ta en fest, men den tar jeg uansett assa.
- Hvordan blir det å opptre for et fullsatt Trondheim Spektrum?
- Akkurat nå gleder jeg mest til å drikke og kose meg. Men det blir selvfølgeligelig.

Disse deltok:
1. Akuvi: «Triumph»

Tekst og melodi: AKUVI, Andreas Stone Johansson, Anderz Wrethov og Konstantinos Vlastaras.
2. Tiril Beisland: «Break It»

Tekst og melodi: Emma Steinbakken, Emelie Hollow, Lars Rossnes og Benjamin Pinkus.
3. Skrellex: «Love Again»

Tekst og melodi: Kai Thomas Ryen Larsen, Michael James Down, Will Taylor, Primoz Poglajen og Jonas Gladnikoff.
4. Eline Thorp: «Not Meant to Be»

Tekst og melodi: Jonas Holteberg Jensen, Andreas Stone Johansson, Elsa Søllesvik og Eline Thorp.
5. Stig van Eijk: «Someday»
Tekst og melodi: Stig van Eijk og Beate Helen Thunes.

- Det er sykt vondt
6. Maria Celin: «Freya»

Tekst og melodi: Sindre Timberlid Jenssen, Anna Timgren, Gaute Ormåsen, Benjamin Alasu og Erik Fjeld.
7. Atle Pettersen: «Masterpiece»
Tekst og melodi: Andreas Stone Johansson, Hannah Dorothy Bristow og Atle Pettersen.