Gullruten 2021

Disse er nominert til Gullruten

Endelig er de nominerte til Gullruten 2021 lansert.

NOMINERT: Øde Nerdrum er nominert i kategorien «Årets deltaker». Foto: TV 2

NOMINERT: Øde Nerdrum er nominert i kategorien «Årets deltaker». Foto: TV 2

Vis mer
Publisert

Årets Gullruten nærmer seg med stormskritt, og fredag ble det endelig avdekket hvem som er nominert til Gullruten 2021.

Her finner vi blant andre kunstneren Öde Nerdrum fra «Farmen kjendis», som er nominert i kategorien «Årets deltaker» og til den gjeve publikumsprisen.

- Det føles fantastisk, og det oppleves som helt sannsynlig, sier Nerdrum til «God kveld Norge».

«ONE NIGHT STANDS»: Öde Nerdrum forteller hva han synes om «One night stands» Vis mer

Han har følgende å si om hvorfor han er nominert, skriver TV 2:

- Jeg er nok nominert fordi jeg på en merkelig måte ikke hører hjemme der, men samtidig passer svært godt inn, sier han til «God kveld Norge».

Prisutdelingen skjer i år 7. mai og 8. mai.

7. mai deles fagprisen ut, før det er tid for selve Gullruten dagen etter.

De nominerte til Gullruten 2021

Her er alle de nominerte til Gullruten 2021, og kategoriene de konkurrerer i.

Beste dramaserie:
- Norsk-ish
- Exit 2

- Rådebank 2
- Hjem til jul 2

Beste livsstilsprogram:
- Kunstsamlarane
- Ikke spør om det
- Folkeopplysningen
- TV 2 hjelper deg

Beste barne- eller ungdomsprogram:
- LIK MEG
- SUPERKROPPEN
- Minibarna
- Elevrådet

Beste underholdningsprogram:
- Kåss til kvelds
- Maskorama
- The Voice
- Hver gang vi møtes, sesong 11

Beste dokusåpe:
- 113
- Sporløs
- TOLL
- Jan Thomas` verden

TV-dokumentar:
- Selvportrett
- Alt det jeg er
- Kunstneren og tyven
- Do Not Split

Beste programleder - nyhet, sport eller aktualitet:
- Dagsnytt 18 - Sigrid Sollund
- Helene sjekker inn - Helene Sandvik
- Norge bak fasaden - Janne Amble og Kadafi Zaman
- Dagsrevyen - Rima Iraki

Beste dokumentarserie:
- UXA Thomas Seltzers Amerika
- Helvete
- historien om norsk black metal
- Vårt lille land
- Estonia - funnet som endret alt

Beste humorprogram:
- Førstegangstjenesten
- Brille
- Basic Bitch
- Hvite Gutter

Beste skuespiller:
- Agnes Kittelsen, Exit 2
- Sjur Vatne Brean, Rådebank 2
- Odin Waage, Rådebank 2
- Steinar Klouman Hallert, Sigurd fåkke pult

Beste birolle:
- Hamza Agoshi, Norsk-ish
- Maja Christiansen, Rådebank 2
- Sven Nordin, Rådebank 2
- Henrik Mestad, Hvite gutter

Beste reality:
- Sofa
- 4-stjerners middag
- Luksusfellen- Monsen på Villspor

Årets deltaker:
- Thor Haavik, Farmen
- Øde Nerdrum, Farmen kjendis
- Mubarak Muse og Roar Adler Holth, Prosjekt Kollektiv- året da alt endret seg
- Kia Luzula Vejrup, MasterChef Norge

Beste sports eller eventprogram:
- P3 Gull
- BlimE 2020
- Festen etter fasten
- Tour de France

Beste nyhets- eller aktualitetsprogram:
- Innafor
- Presidentvalget i USA, NRK
- Norge bak fasaden
- Insider FEM

Beste programleder - Underholdning:
- Thomas Seltzer, UXA
- Else Kåss Furuseth, Kåss til kvelds
- Anne Lindmo, Lindmo
- Einar Tørnquist, Brille

Beste konkurransedrevne reality:
- Mesternes mester
- Farmen kjendis
- Kompani Lauritzen
- MasterChef Norge

Årets nyskapning:
- Festen til fasten
- Unormal
- Broslo
- Prosjekt Kollektiv

Årets TV-øyeblikk:
- Estonia
- Norge bak fasaden
- MGP
- 113

Publikumsprisen:
- Fredrik Solvang
- Snefrid og Erik
- Selda Ekiz
- Öde Nerdrum
- Herman Flesvig
- Maren Teien Rørvik
- Agnes Kittelsen
- Odin Waage

LES OGSÅ: Rennes ned av frierbrev

Vi bryr oss om ditt personvern

Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer