Se Bertine Zetlitz snakke om Jennys pause nederst i artikkelen! SEHER.NO: I desember i fjor gikk Jenny Langlo (18) fra Stordal av med seieren i «Idol», og vant dermed en ettertraktet platekontrakt med Universal Music. Men etter finalen har det vært stille fra «Idol»-vinneren. Jenny utsatte et møte med plateselskapet på grunn av sykdom, og har bestemt seg for å bruke tid til å tenke og komme til seg selv før hun kommer tilbake i rampelyset. 18-åringen har med dette valgt en helt annen taktikk enn andre vinnere av talentkonkurranser, som har utgitt musikk kort tid etter seieren. Redaktør i jente- og kvinnebladet Mag, Celine I. Aagaard (35), uttalte for kort tid siden til VG at ting snart burde skje rundt debutplaten hennes. - Man kan fort bli glemt i denne bransjen, så det kan være en fare å være borte fra rampelyset for lenge. Så man bør kanskje få et lite signal om hva som skjer snart, sa Aagaard til VG. Nå får Jenny støtte av fjorårets «Idol»-dommer og «Hver gang vi møtes»-deltager Bertine Zetlitz. - Jeg synes det bare er med på å bekrefte at vi og Norge valgte riktig vinner. Det har ofte vært katastrofalt å pushe ut et album rett etter en sånn seier når man ikke aner hva man har lyst til å gjøre. Jeg støtter henne hundre prosent i avgjørelsen om å vente, sier Zetlitz til Seher.no. Den tidligere «Idol»-dommeren mener Jenny har et riktig fokus i forhold til karrieren, men er ikke sikker på om «Idol»-vinneren vil klare å holde på populariteten etter mediepausen. - Det er ikke så lett å si, men på et vis tror jeg ikke at den populariteten er det viktigste for Jenny. Hun har et talent som man ikke kan sette spørsmålstegn ved. Det talentet vil jo bare vokse og bli større. Jeg vet ikke om hun bare har lyst til å seile på den type popularitet. Jeg er ikke helt sikker, og det synes jeg er veldig spennende, sier Bertine til Seher.no. Lørdag var Bertine Zetlitz å se i det nye TV 2-programmet «Hver gang vi møtes», selv om hun egentlig hadde bestemt seg for å ikke delta i et nytt TV-konsept igjen. - Etter «Idol» tenkte jeg at nå skal jeg ikke mer på TV. Jeg hadde lyst til å utforske «Idol» som et konsept som jeg alltid har vært veldig fascinert av, men dette kunne jeg ikke si nei til, sier Zetlitz til Seher.no. Bli fan av Seher.no på Facebook her Sjekk ut våre mobilsider. Send sms med kodeord: SHMOBIL til 2255 Vi belønner gode kjendistips. Tips oss på [email protected], ring vår tipstelefon 22555522 eller send sms/mms med kodeord TIPS til 2255. LES OGSÅ: Platen er utsatt Se Bertine Zetlitz snakke om Jennys pause her: [obj:media:10658]
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Se og Hør er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger