- Det går galt hver uke

Jon Almaas avslører at «Nytt på nytt»-virkeligheten ikke er helt slik som den fremstår på TV.

SEOGHØR.NO: «Nytt på nytt»-programleder Jon Almaas (46) kunne mandag glede seg over en «Gullruten»-nominasjon i kategorien «beste mannlige programleder», da årets kandidater ble avslørt i Oslo.

Se alle årets «Gullruten»-nominerte nederst i artikkelen!

Jon Almaas har tidligere vunnet tre «Gullruten»-priser for sin innsats i «Nytt på nytt». I tillegg har programmet vunnet fem priser.

Stadig uhell under innspilling

POPULÆR TRIO: Ingrid Gjessing Linhave, Jon Almaas og Knut Nærum kan glede seg over fortsatt stor suksess med programmet «Nytt på nytt». Vis mer

Men selv om satireprogrammet har vunnet mye heder i løpet av sin 15-årige historie, avslører han til Seoghør.no at det fortsatt skjer mange tabber og uhell under innspilling.

- Det går galt hver uke. Det er en grunn til at vi bruker halvannen time på å ta opp programmet som er 29 minutter langt.

Saken fortsetter under bildet.



Uhellene er både av teknisk og personlig art, ifølge Almaas.

- Det er mye teknisk plunder og heft med lyd og lys, og så er det jeg som stotrer og stammer litt.

- Men vi tar det om igjen hvis vi sier feil.  I motsetning til TV 2, TVNorge og TV3, de kjører det rett ut på lufta med feil. Men vi retter opp i det og i tar det om igjen.

- Før var det mer fjas og tull

Almaas avslører også at hans syn på det å vinne priser for TV-jobben har endret seg med årene.

- Før syntes vi det var mer fjas og tull, men nå som vi har holdt på i 15 år, er det stas å bli satt pris på.

Her er alle årets Gullruten-nominerte:

Beste reality:

Prøv mitt liv, produsert av Mastiff for TV 2

Adils dansere, produsert av Rubicon TV for NRK

Hellstrøm rydder opp, produsert av Monster for TV3

Kjærlighet uansett, produsert av Mastiff for TV 2

Beste reality (konkurranse):

Hele Norge baker, produsert av Nordisk Film TV for TV3

Kari Traa-lekene, produsert av Strix for TV3

Mestrenes Mester, produsert av Rubicon TV for NRK

Alt for Norge, produsert av Monster for TVNorge

Beste dokusåpe:

Brøyt, produsert av NRK for NRK

Monsen og hundene, produsert av NRK for NRK

Fjorden cowboys, produsert av Flimmer for TV 2

Optimistene, produsert av Skofteland for NRK
Beste TV-drama:

Lilyhammer, produsert av Rubicon TV for NRK

Mammon, produsert av NRK for NRK

Neste sommer, produsert av Feelgood TV for TVNorge

Tredje øyet, produsert av Rubicon TV for TV 2

Beste humorprogram:

Side om side, produsert av NRK for NRK

Karl Johan, produsert av Norsk Fjernsyn for NRK

Costa del Kongsvik, produsert av Seefood for TVNorge

Asbjørn Brekke Show, produsert av Seefood for TVNorge

 
Beste barne- eller ungdomsprogram:

Barn ingen adgang, produsert av Fabelaktiv for NRK Super

Barnas restaurant, produsert av Storyteller for NRK Super

Karsten og Petra, produsert av Cinenord Kidstory for NRK Super

Trio, produsert av Nordic Stories for NRK Super

Beste nyhetssending eller aktualitetsprogram:

Kvinne jeg hater deg, produsert av Fenris Film for TV 2

Når pappa dreper, produsert av Norsk Fjernsyn for TV 2

Herskap og tenarer, produsert av NRK for NRK

TV 2 Nyhetene - Lærdal i brann, produsert av TV 2 for TV 2

Beste magasin- eller livsstilsprogram:

Typisk deg, produsert av Teddy TV for TVNorge

Prosjekt perfekt, produsert av NRK for NRK

Brenner- historier fra vårt land, produsert av NRK for NRK

Fylla, produsert av NRK for NRK

Beste TV-dokumentar:

Pirate Bay, produsert av Piraya Film AS for NRK

Tvillingsøstre, produsert av Moment TV for TV 2

Søsken til evig tid, produsert av FIMfilm for TV 2

Trikken til Auschwitz, produsert av Hummelfilm og Alert Film for NRK

Beste kvinnelige skuespiller:

Elsa Lystad «Etter Karnevalet», produsert av NRK for NRK

Henriette Steenstrup «Lilyhammer», produsert av Rubicon TV for NRK

Ine Jansen «Helt perfekt», produsert av Feelgood TV for TVNorge

Marie Blokhus «Side om side», produsert av NRK for NRK

Beste dokumentar- eller faktaserie:

På liv og død, produsert av ITV Studios for TVNorge

Folk som slåss, produsert av Snowman Production for MAX

Vårt lille land, produsert av TV 2 for TV 2

Exit Afghanistan, produsert av NRK for NRK

 
Beste mannlige skuespiller:

Trond Fausa Aurvåg «Neste sommer», produsert av Feelgood TV for TVNorge

Jon Øigarden «Mammon», produsert av NRK for NRK

Trond Fausa Aurvåg «Lilyhammer», produsert av Rubicon TV for NRK

Eivind Sander «Neste sommer», produsert av Feelgood TV for TVNorge

 
Beste kvinnelige programleder:

Anne Lindmo i «Lindmo», produsert av NRK for NRK

Else Kåss Furuseth i «ELSE», produsert av TV 2 for TV 2

Ida Fladen i «Prosjekt perfekt», produsert av NRK P3 Ung for NRK

Siri Kristiansen i «Rådet», produsert av NRK P3 Ung for NRK

Beste mannlige programleder:

Erik Solbakken i «Karl Johan», produsert av NRK for NRK

Hans Olav Brenner i «Brenner - historier fra vårt land», produsert av NRK for NRK

Jon Almaas i «Nytt på nytt», produsert av NRK for NRK

Espen Eckbo i «Asbjørn Brekke Show», produsert av Seefood for TVnorge

 
Årets deltaker:

Liv Bly i «Alt for Norge», produsert av Monster for TVNorge

Christer Modin i «Prøv mitt liv», produsert av Mastiff for TV 2

Birgit Myklebust i «Optimistene», produsert av Skofteland Film for NRK

Valentino i «Adils dansere», produsert av Rubicon TV for NRK

 
Beste nye programserie:

Prosjekt perfekt, produsert av NRK for NRK

Barn ingen adgang, produsert av Fabelaktiv for NRK Super

På tur med Dag Otto, produsert av Seefood for Tv 2

Mammon, produsert av NRK for NRK

 
Beste event:

OL på TV 2, produsert av TV 2 for TV 2

LIVE: Helkveld med Ylvis, produsert av Concorde TV for TVNorge

P3 Gull, produsert av NRK for NRK

Karpe Diem i Oslo Spektrum, produsert av Monster for NRK

LES OGSÅ: Nå kan han få en landsel på nakken